Nová kolekce běžeckých bot NIKE jaro/léto 2017

Běh
Nové modely bot se k nám jen hrnou. Další čerstvou zásilku představuje jarní kolekce Nike, která obsahuje hned několik zajímavých novinek pro běžce všech výkonnostních skupin. Na své si tak přijdou nejen hobíci, kteří běhají pro radost a udržení kondice, ale i výkonnostní běžci, kteří při závodech řeší každou vteřinu. Nebyl by to Nike, kdyby v nové kolekci chyběla bota, která kombinuje vynikající funkčnost s neotřelým vzhledem. Pojďme se na nové modely bot podívat pěkně z blízka.
 

Nike Air Zoom Vomero 12

Hlavní novinkou pro jarní běžeckou sezónu je model Nike Air Zoom Vomero 12. Vomero dlouhodobě patří mezi nejoblíbenější běžecké boty pro běhání ve městě a po silnicích. Dvanáctá generace pak pokračuje v duchu svých předchůdců, když její hlavní vlastností je neuvěřitelně měkké tlumení, které bude spolehlivě chránit vaše chodidla a klouby před nepříjemnými nárazy.
 
Vysoký komfort je u Vomera na prvním místě a tak kromě pohodlné tlumicí vrstvy tvořené vzduchovými polštáři nesmí chybět ani příjemně polstrovaný svršek, který obepne chodidlo jako druhá kůže. Nike Air Zoom Vomero 12 nejvíce oceníte jako pohodlnou botu pro pohodové běhání po silnicích, parcích, cyklostezkách a tvrdém povrchu obecně. I přes vysoce komfortní tlumení a bohatě polstrovaný svršek si však Vomero drží velmi solidní hmotnost 300 gramů, která umožní využívat tuto botu i pro občasné závody.

Nike Lunaracer 4

Jestli je Vomero pomyslnou běžeckou limuzínou, pak model Lunaracer 4 je pravý a nefalšovaný sporťák. Hmotnost této rakety mezi běžeckými botami je neuvěřitelných 175 gramů, což Lunaracer řadí mezi jednu z nejlehčích běžeckých bot na trhu. Co je na tom všem nejlepší, že i přes extrémně nízkou hmotnost si Lunaracer zachovává velmi slušnou míru tlumení, která umožňuje využití na závodech od pěti kilometrů do půlmaratonu.
 
Pokud máte v plánu pokořit v letošní sezóně své osobní rekordy na nejrůznějších tratích, pak bude Lunaracer ta pravá bota pro vás. Nike Lunaracer 4 je lehká, dynamická a stále pohodlná závodka, která zde není jen pro elitní běžce, ale pro každého, kdo touží překonávat své vlastní rychlostní limity.

Nike Lunarepic Flyknit 2 Low

Třetí a poslední novinkou v jarní kolekci běžeckých bot Nike je originální model Lunarepic v nízkém provedení a s pleteným svrškem Flyknit. Tlumicí vrstva z lehké a měkké pěny Lunarlon je netradičně rozdělena hlubokými laserem vytvořenými zářezy, což této botě dodává ještě měkčí tlumení a zajišťuje ještě nižší hmotnost. Dalším prvkem, který na jiné botě jen tak nenaleznete je pěnová podrážka s pěti samostatnými pilíři. Ty mají za úkol rozložit tlak dopadu rovnoměrně na celou plochu chodidla a nasměřovat vás přirozeně do dalšího kroku.
 
Zmínit musíme i svršek. Ten je pomocí technologie Flyknit upletený z jedné niti. Nejenom že tato technologie výrazně snižuje množství odpadu při výrobě, což má znatelný ekologický dopad, ale navíc jsou boty s Flyknitovým svrškem kompletně bezešvé, příjemně lehké a na noze sedí doslova jako ponožka. Pro přesné a stabilní stažení jsou zde tkaničky, které po utažení vytváří klec kolem celého nártu.
Nike LunarEpic Flyknit 2 Low je bota, ve které vás nikdo nepřehlédne a ve které se vám bude běhat pohodlně na jakémkoliv zpevněném povrchu. Díky své nízké hmotnosti a vnímavé tlumicí vrstvě se tato bota hodí nejen pro kondiční běžce, ale i pro ty, kdo svůj trénink rádi okoření o občasný závod, nebo rychlejší běh.

 

Dětské funkční oblečení

Kromě nových modelů běžeckých bot dorazila do TRIEXPERTU ještě jedna zajímavá novinka. Pro letošní rok jsme se rozhodli zařadit segment funkčního dětského oblečení. Nově tak u nás najdete komplety jak pro kluky, tak pro holky od nejmenších velikostí až po ty větší, do kterých se pohodlně vejdou i vytáhlí puberťáci.
 
Trička, kraťasy i elasťáky jsou z vysoce funkčního materiálu, který se používá i pro výrobu oblečení pro dospělé, takže se můžete spolehnout na to, že vaše děti budou sportovat v dobře padnoucím a pohodlném oblečení, které rychle odvádí pot a pomáhá udržovat ideální mikroklima při indoorových i outdoorových aktivitách.