Nová kolekce běžeckých bot Nike dorazila do Triexpertu

Běh
Americká značka Nike patří mezi výrobce, kteří mají v běžeckém segmentu poměrně rozporuplnou pověst. Hlavním důvodem je množství modelů, které sice jsou zařazené v kategorii running, ale s běžeckými botami toho nemají příliš společného.
Pokud však pečlivě projdeme běžeckou kolekci Nike a vybereme ty správné modely, zjistíme, že před sebou máme technologicky velice vyspělé běžecké boty, které mohou směle soupeřit i se značkami, jako je Asics, Mizuno, Brooks, nebo New Balance.

V Triexpertu jsme si dali práci s tím, abychom na prodejnách měli pouze takové boty, za které můžeme dát ruku do ohně a jsme si stoprocentně jistí jejich kvalitami a funkčními parametry. Jistou zárukou, že se jedná o povedený model je přítomnost některých z následujících technologií, nebo materiálů.

PLETENÝ SVRŠEK FLYKNIT

Jednou z velmi povedených technologických vymožeností, kterou běžecké Nike disponují je pletený Flyknit svršek kombinovaný s odlehčenou strukturovanou síťovinou v přední části. Díky tomu je bota příjemně lehká a svršek obepíná chodidlo jako druhá kůže.

TLUMICÍ MATERIÁLY AIR ZOOM A LUNARLON

O příjemně měkký došlap se stará vzduchové tlumení Air Zoom umístěné v přední části mezipodešve. Tento tlumicí materiál je na jednu stranu velice příjemný a měkký na došlap, ale na druhou stranu díky němu bota neztrácí nic ze své dynamiky a svižnosti. Příjemným bonusem je i celkově nízká hmotnost  těch nejodtlumenějších modelů.
Druhým tlumicím materiálem, který Air Zoom doplňuje, nebo zcela nahrazuje je pěna Lunarlon charakteristická svou tvarovou pamětí umožňující svižnější přechod z dopadu do odrazu.


Z velké nabídky běžeckých bot Nike jsme vybrali následujících 5 modelů, mezi kterými nalezneme velmi lehké výkonnostní tempově závodní varianty, ale i vysoce tlumené objemovky pro všechny, kdo hledají pohodlné boty pro běh na asfaltu.

AIR ZOOM ELITE 8

Lehká, rychlá, dynamická a přesto výborně tlumená bota. Air Zoom Elite je model, který nadchne všechny běžce s neutrálním nášlapem, kteří hledají univerzální variantu pro trénink i závody na tvrdém povrchu.
Nike Air Zoom Elite 8 na eshopu Triexpert.cz
 

LUNARTEMPO 2

210 gramů vážící výkonnostní tempová bota, která i přes neuvěřitelně nízkou hmotnost disponuje velmi příjemným tlumením. Díky tomu se jedná o ideální variantu nejen na rychlostní trénink, ale i delší závody od 10 kilometrů do maratonu.
Nike Lunartempo 2 na eshopu Triexpert.cz 
 

AIR ZOOM VOMERO 10

Jedna z nejtlumenějších a nejpohodlnějších silničních bot značky Nike. Air Zoom Vomero využívá v přední části výhody tlumení vzduchem, zatímco o komfortní dopad přes patu se stará neuvěřitelně měkká pěna Lunarlon. Air Zoom Vomero poskytuje vynikající kombinaci měkkosti a dynamiky, díky čemuž můžete tuto botu využívat nejen pro každodenní trénink, ale také pro závodní účely.
Nike Air Zoom Vomero 10 na eshopu Triexpert.cz
 

AIR ZOOM STRUCTURE 19

Vysoce stabilní tréninková bota pro běžce s nadměrnou pronací. Tluemní vzduchem v přední části mezipodešve zajstí maximální komfort a díky pletenému svršku se v Air Zoom Structure budete cítit, jako kdyby byla tato bota ušita přímo vám na míru.
Nike Air Zoom Structure 19 na eshopu Triexpert.cz
 

LUNARGLIDE 7

Stabilní tréninková obuv vhodná pro běžce s nadměrnou pronací. Lunarlonová tlumicí směs způsobí, že dopad v této botě bude příjemně měkký. Tvarová paměť tohoto materiálu vás pak doslova nakopne do dalšího kroku. K tomu přidejme i překvapivě nízkou hmotnost 260 gramů, neskutečně příjemný pletený svršek a dostaneme botu, která vás nezklame při každodenním tréninku, ani občasném závodě.
Nike Lunarglide 7 na eshopu Triexspert.cz