Podzimní kolekce Mizuno

Běh
Mizuno patří mezi běžecké značky, které jsou prověřené desítkami let výroby toho nejkvalitnějšího běžeckého vybavení. I v dnešní době, kdy se na trhu objevuje množství nových agresivních značek, si japonská tradice drží své místo mezi nejoblíbenějšími a nejrespektovanějšími výrobci běžeckého vybavení.
 
Novinky běžeckých bot Mizuno pro podzimní sezónu 2016 jen potvrzují, že návaznost na tradici je pro Mizuno velmi důležitá, ale že se tato značka zároveň nebrání zajímavým novinkám a vylepšením.
 
Směr, kterým Mizuno posledních pár sezón směřuje je nízká hmotnost a vysoká dynamika obuvi při zachování komfortního tlumení. Díky tomu tyto boty uspokojí jak nejnáročnější výkonnostní běžce, kteří řeší každý gram, tak hobíky, pro které je naopak hmotnost nepodstatná, ale hlavní roli hraje pocit maximálního pohodlí.
 

Wave Rider 19

Krásným příkladem tohoto vývoje je i zbrusu nový Rider 19, který je oproti svým předchůdcům o několik gramů lehčí, aniž by ztratil cokoliv ze svého pohodlí. Vlajková loď Mizuno, jak se této botě často přezdívá, nezklamala ani tentokrát, kdy bezešvý svršek obepíná chodidlo jako druhá kůže a měkká tlumicí pěna U4IC společně s neodmyslitelnou vlnovou deskou poskytuje ideální tlumení pro většinu běžců.

 

Wave Ultima 8

Pokud patříte do těžší váhové kategorie a Rider je pro vás přece jen příliš tuhý, je zde alternativa v podobě modelu Ultima 8. Ten sice nedosahuje takové kvalitativní úrovně, jako Rider, ale za příznivější cenu nabízí velmi slušné funkční vlastnosti obzvláště pro těžší běžce hledající botu s maximálně pohodlným došlapem.


 

Wave Inspire 12

Inspire 12, to je stabilnější alternativa k Rideru, která disponuje zdvojením vlnové desky na vnitřní hraně, které zajišťuje efektivní podporu pronačního nášlapu. Kromě zvýšené stability je Inspire od Rideru prakticky k nerozeznání a stejně jako v předchozím případě můžeme i tentokrát prohlásit, že Mizuno Wave Inspire je chloubou této značky.

 

Wave Paradox 3

Maximální tlumení spojené s maximální oporou. Paradox je tank, který zvládne ukočírovat i velmi nestabilní (pronační) nášlap. Díky vlnové desce protažené až do přední části tlumení je tato bota dostatečně tlumená i pokud se vaše hmotnost pohybuje okolo 100 kilogramové hranice.

 

Wave Aero 15

Návrat oblíbené klasiky. Wave Aero je jedna z nejdéle vyráběných závodních bot na trhu a ve své aktuální patnácté generaci strčí hravě do kapsy většinu novějších modelů, které se chlubí inovativním přístupem a unikátními technologiemi. Na Aeru je unikátní zejména vyladěná geometrie podporující rychlý běh a správné namíchání hmotnosti, opory a tlumení.