Tyčinky RAW-BITE - síla přírodní energie bez chemie

Běh
Žádný uměle přidaný cukr, žádný lepek, nebo konzervanty, pouze BIO ovoce a ořechy. To je složení dánských energetických tyčinek Raw Bite, které ukazují, že sportovní výživu lze kvalitně vyrábět i bez množství chemie a s označeními bio, vegan, raw a bez lepku.
Na rozdíl od rychlého zdroje energie v podobě gelů je energetická tyčinka vhodná především při velmi dlouhé fyzické zátěži, nebo v momentě, kdy potřebujete zahnat hlad a nemáte čas se před tréninkem plnohodnotně najíst.
Zatímco u gelů je situace velmi složitá a vzhledem k jejich konzistenci a povaze se dají bez pomoci chemických látek vyrobit jen velmi stěží, u tyčinek existuje celá řada surovin, které si poradí i bez umělých aditiv.
Dánský Raw Bite vsází na sílu ovoce a ořechů. Tato kombinace zajišťuje, že mají tyčinky dostatečnou energetickou hodnotu a kromě cukru obsahují i tolik potřebné bílkoviny a tuky. Výhodou je i nízký glykemický index zajišťující pozvolné uvolňování energie do krve.
Velmi zajímavé je i srovnání s dalšími energetickými tyčinkami podobného (bio) typu, kdy Raw Bite dosahuje i přes velmi jednoduché složení srovnatelných a často i vyšších výživových hodnot. Do kapsy v tomto směru pak hravě strčí i “chemické” alternativy tradičních výrobců.
Bát se nemusíte ani špatné chuti. Díky způsobu výroby jsou Raw Bite oproti jiným, na mouce a vločkách postaveným tyčinkám velmi šťavnaté a chuťově takřka návykové. Obrovskou výhodu představuje také nemrznoucí a netající konzistence. V zimě je zbytečná obava, že si na Raw Bitu vylámete zuby a v létě pak, že vytáhnete polorozteklou hmotu.
Celkově potěší i široké spektrum nabízených příchutí od tradiční čokolády, přes kešu, kokos, vanilku, jablko se skořicí až po exotický citron se zázvorem a chilli. Kromě vyjmenovaných energetických tyčinek můžete vyzkoušet i proteinovou variantu s hráškovou bílkovinou.
Jedinou nevýhodou, na kterou je potřeba dát si při používání Raw Bite pozor je alergie. Vzhledem k složení a povaze tyčinek je problematická především alergie na ořechy, které se vyskytují v syrové podobě ve všech příchutích.
Tyčinky Raw Bite můžete zakoupit přímo v našich kamenných prodejnách, nebo na e-shopu