Běžecké oblečení

Běh

BĚŽECKÉ OBLEČENÍ Z PRODEJEN TRIEXPERT

Každá věc, kterou si pořídíte, by měla vždy dobře sloužit a v ideálním případě by měla být připravena i na to, že se budete zlepšovat a posouvat vlastní limity výše. Běžecké oblečení není žádnou výjimkou. Doby, kdy jste při běhu po chvíli cítili, jak se na Vaše záda lepí mokré tričko, jsou naštěstí již minulostí. Proto, pokud patříte i mezi začátečníky, rozhodně běžecké oblečení nepodceňujte. Nejen, že dnes nemusíte při běhu zbytečně prochladnout, alepředevším se může jednat o velmi příjemný sportovní zážitek. Záplavu endorfinů na konci Vašeho tréninku dokáží podtrhnout dvě věci, vhodně zvolené boty a správné oblečení. V obou těchto oblastech jste v Triexpertu na správném místě.

Dnes existuje celá řada funkčních materiálů, které dokáží zajistit, abyste se při běhu cítili maximálně pohodlně a zároveň nic, kromě Vašich schopností, nebránilo intenzitě sportovního výkonu. Je však potřeba počítat s tím, že špičkové běžecké oblečení něco stojí a především, že je třeba vybírat je na míru. Pokud tedy hledáte oblečení na běh, připravte se na to, že dobrou službu Vám neposkytne nějaký "univerzál", který byste si vzali třeba i na kolo nebo turnaj v minigolfu (jedinou výjimkou snad může být spodní prádlo), ale skutečně speciální oblečení určené pouze pro běžce.

Při hledání toho správného oblečení je třeba vzít vždy v potaz Vaše specifické běžecké potřeby i vlastnostiVaší postavy (i když špičkoví výrobci nabízejí srovnatelnou kvalitu použitých materiálů, každý z nich má přece jen odlišný střih, a proto svého ideálního favorita najdete obvykle až po důkladném srovnání přímo na těle). Naše kamenné prodejny proto představují nespornou výhodu oproti eshopům. U nás si můžete oblečení vždy vyzkoušet. Další významné plus je zcela profesionální poradenství. Naši konzultanti jsou totiž sami běžci (mnozí i na špičkové republikové úrovni), takže informace, které od nich získáte, jsou "z první ruky" a ověřené jejich každodenními tréninky. Větší sportovní prodejny mají obvykle širší zaměření. Těžko Vám v takovém případě jejich personál s běháním skutečně zodpovědně poradí, pokud se musí vyznat také v plavkách, badmintonových raketách a kolečkových bruslích. My jsme však specializování pouze na běh, a proto Vám nabídneme maximum odborných zkušeností v této oblasti.

OBLEČENÍ NA ZIMU I NA LÉTO

Pro některé možná překvapující zjištění – při běhání nejde v prvé řadě o počasí. Je zbytečné klást si tedy otázku, zda dnes můžete vůbec vyběhnout, ale spíše, zda máte v šatníku to správné oblečení pro aktuální venkovní podmínky. Není tedy rozhodujícízda je zima nebo léto, důležité je mít správnou skladbu jednotlivých vrstev oblečení. Ohled musíte brát rovněž na to, jak dlouhý čas hodláte běhu věnovat. Jednoduše řečeno, oblečení na krátký trénink může být jiné než na několikahodinový maraton. (Například pokud je chladněji, určitě ke konci krátkého tréninku vydržíte i s lehčí bundou, zatímco v průběhu maratonu ji jen s těžkým srdcem budete odhazovat do příkopu).

Běžecké oblečení je vhodné rozdělovat podle jednotlivých vrstev:

  • První vrstva oblečení: zahrnuje veškeré spodní prádlo, které má přímý kontakt s pokožkou. Použité materiály jsou určeny především k co nejefektivnějšímu odvádění potu a musí být zároveň maximálně pohodlné a příjemné. Snaha o zmírnění tvorby nepříjemných pachů (tzv. antibakteriální funkce), případně kompresní efekt, patří rovněž k této vrstvě prádla.
  • Druhá vrstva oblečení: zde najdete všechna trička či kalhoty s krátkými i dlouhými rukávy / nohavicemi. Hlavní účel této vrstvy je udržení správné tělesné teploty, efektivní prodyšnost a schnutí. Důležitý je rovněž přesný střih, který napomáhá pohodlí a přirozenému pohybu při běhu.
  • Třetí vrstva oblečení: slouží především k izolaci proti nepřízni počasí jako je zima, vítr či déšť. Patří sem bundy, větrovky, zateplené kalhoty atd. Materiály se vyznačují vysokou odolností proti průniku vody, proudění vzduchu a tepelným ztrátám.

PRODEJNY PRAHA A BRNO

V Praze provozujeme dvě prodejny, na Přemyslovské (zastávka Flora) a na Radlické (zastávka Anděl). V Brně nás najdete na ulici Milady Horákové.

Pokud jste z Prahy a zamíříte k nám hlavně kvůli běžeckému oblečení, pak doporučujeme vydat se na prodejnu Anděl, která je v oblečení vlajkovou lodí Triexpertu. Ani na druhé pražské prodejně určitě nebudete zklamaní, ale na Andělu máme navíc dražší řadu oblečení zvanou x-running od výrobce Gore a také termoprádlo značky Craft. Ve druhé prodejně na Floře Vás pro změnu může zaujmout termoprádlo rakouského výrobce Löffler.

A nyní informace pro zájemce o běžecké oblečení, kteří jsou z Brna. V naší brněnské prodejně naleznete celou paletu oblečení, kterou si začínající i zkušený běžec může přát. Zajímavostí je termoprádlo japonské značky Mizuno, které používá technologii Thermo Breath (vytváření tepla přímo v látce). V Brně naleznete také špičkové výrobky švédského výrobce Craft. Pokud Vám velikost běžeckého oblečení nebude odpovídat, rádi Vám v případě zájmu přesuneme ten správný kus z jiné prodejny, pokud jej máme na skladě tam.

PRODÁVANÉ ZNAČKY

V našich prodejnách naleznete běžecké oblečení těchto značek: Gore, Skins, Compressport, Anita, Craft, Asics. V rámci širokého sortimentu prodáváme i oblečení jiných výrobců, to však tvoří již jen doplňkovou část.