TRI blog

Diagnostika - pomocník při výběru běžecké boty

Běh

Každý z nás je individuální. Jsme rozdílní svou výškou, váhou, stylem běhu a spoustou dalších tělesných dispozic.

Pronace není důvod k obavám

Běh

S pojmy jako je pronace, nebo zvýšená podpora stability se v souvislosti s běžeckými botami setkáváme stále častěji. O co se ale vlastně jedná a pro koho jsou takové boty určené? Na tuto jednoduchou otázku existuje o poznání složitější odpověď. V žádném případě se však nejedná o problém či dokonce zdravotní riziko a důvod vyhýbat se běhu!

Nevíte jaké oblečení zvolit na zimu?

Běh

Počasí, při kterém k běhu stačilo pouze obout boty a obléci kraťasy a tričko už je pro tento rok nenávratně pryč. Místo toho je pomalu čas vyřešit, jak se při běhání udržet v teple i v teplotách kolem nuly. Jednou z nejlepších variant, jak toho docílit je spolehnout se na větruodolnou membránu.

Jaká je životnost běžeckých bot?

Běh

Co vše ještě vydrží běžecké boty? Jak se o boty starat? Jaké jsou nejnamáhanější části běžecké boty?

Životnost - kolik toho vydrží běžecké boty

Běh

Jaká je životnost, kolik toho vydrží a co všechno snesou běžecké boty?

Běh na boso - jak vybrat vhodné boty?

Běh

Je pro běžného běžce lepší, nebo zdravější běhání naboso? Nebo s botami se systémem tlumení dopadu?

Analýza běhu

Běh

K běhání není mnoho zapotřebí - dvě nohy, dvě boty. Ovšem jsou to dohromady čtyři věci, které mohou způsobit problémy. Chybné postavení nohou a nesprávná obuv představují u některých sportů skutečná muka. S profesionální analýzou pohybu si každá noha najde svoji sportovní botu, která může předejít bolestem a přetížen

Bazén s protiproudem

Triatlon | Plavání

Stejně jako běžecké boty nejlépe vyzkoušíte při běhu a kolo při svezení se na něm, tak i neopren nejlépe vyzkoušíte jedině plaváním. My vám tuto možnost jako jedni z mála přinášíme.

Nastavení posedu GURU FIT SYSTEM

Cyklistika

Správný posed na kole je pro cyklistu zcela zásadní. Nevhodné nastavení i jednoho z mnoha parametrů může mít zásadní vliv jak na jezdcův výkon, tak především na jeho pocit z jízdy a může být i příčinou vážných a nepříjemných zranění

Nutná výbava začínajícího triatleta

Triatlon

Plavete, běháte, jezdíte na kole? A přemýšlíte, že byste své tréninkové úsilí zúročili a konečně se v této sezóně postavili na start některého z triatlonových závodů? Při odhodlávání se zamyslete i nad tím, zda máte skutečně všechno potřebné a správné vybavení, které je pro závod nezbytně nutné. Na první pohled by se totiž mohlo zdát, že si samo sebou vystačíte s plavkami, kolem a párem běžeckých bot. Tak jednoduché to však není…

Závodní běžecké boty

Běh

Chystáte se na svůj první běžecký závod a přemýšlíte, jestli nerozšířit svůj vozový park o pár závodních bot? Argumentů pro a proti je celá řada, pojďme se podívat na to, kdy má smysl do závodky investovat a kdy naopak vystačíte s klasickou tréninkovou botou. Na úvod začněme popisem toho, čím se vlastně závodní bota liší od té tréninkové.

Příprava před triatlonovým závodem – diagnostika

Běh | Cyklistika | Triatlon

Chystáte se na triatlonový závod, máte natrénováno, ale stále přemýšlíte jak během závodu neztrácet cenné vteřiny? Technická příprava je velmi důležitou složkou celkové přípravy, která by mimo jiné měla zahrnovat i výběr a revizi vhodného vybavení, které při výkonu používáte, nemělo by se však zapomínat ani na správné provádění daného pohybového úkolu.
 

Nejčastější chyby v běžecké části triatlonového závodu

Běh | Triatlon

Chystáte se na svůj první triatlonový závod a nemáte tušení, co vše vás na trati může potkat? V dnešním článku se zaměříme na nejčastější chyby, kterým byste se měli vyvarovat při běžecké části a doporučíme několik tipů s jejichž pomocí zvládnete svou premiéru ve větší pohodě a bez zbytečných komplikací.

Nejčastější chyby v cyklistické části triatlonového závodu

Cyklistika | Triatlon

Triatlon je krásný sport, který ale často dokáže být záludný a snadno vás může vytrestat za chyby v přípravě i samotném závodě. Se získanými zkušenostmi přichází závodnická "moudrost", ta je ale často vykoupena množstvím pokažených podniků. Zkusíme vám tedy nějaká ta moudra a tipy předat a budeme rádi, když vám to pomůže vyvarovat se co nejvíce chyb. Tentokrát se budeme věnovat cyklistické části závodu.

PŘÍPRAVA NA PLAVECKOU ČÁST TRIATLONOVÉHO ZÁVODU

Triatlon | Plavání

V minulých příspěvcích jsme se věnovali nejčastějším chybám v cyklistické a běžecké části triatlonového závodu, dnes pro Vás máme pár užitečných rad, jak úspěšně zvládnou plaveckou část.

Běhání v horkých dnech

Běh

Červenec a srpen jsou měsíce zasvěcené odpočinku a relaxaci u vody nebo na horách. Běhání a pravidelný trénink jdou často díky vysokým teplotám stranou a na řadu přichází fyzicky méně náročnější aktivity.  Co ale dělat, když máte na podzimní sezónu naplánován důležitý závod, který se bez přípravy neobejde a trénink tak nemůžete vynechat ani v parných letních dnech?

1234