TRI blog

Běžecké vložky do bot - předejděte bolesti a zraněním

Běh | Triatlon

Běžecké boty mají za úkol chránit naše chodidla, tlumit nárazy, zajistit spolehlivý záběr a lepší stabilitu při došlapu i odrazu. Je zde však jedna věc, na kterou žádná běžecká bota nestačí - podpora nožní klenby. Existují sice modely s podporou stability (tzv. kontrola pronace), ale pokud máte potíže s plochými nohami, nebo vysokou klenbou, pak je na tento problém každá bota krátká je třeba sáhnout po speciálních ortopedických vložkách.

Reklamace a životnost běžeckých bot

Běh

Běžecké boty jsou při svém používání velmi intenzivně namáhané a tak se bohužel může stát, že se na některé z jejich částí objeví větší či menší závada. Na následujících řádcích se budeme snažit rozdělit tyto závady podle toho, jestli se jedná o chybu materiálu, kterou je dobré okamžitě reklamovat, nebo zda jde o následek přirozeného opotřebení.

Jak začít běhat

Běh

Zima pokročila, cyklostezky pomalu roztávají a teploty stoupají do běžecky příjemnějších hodnot.  Nástup jarního počasí funguje jako startovní čára pro většinu začínajících běžců, kteří se k běhání odhodlávají celou zimu. Pokud se i vy řadíte mezi úplné, nebo třeba i věčné začátečníky, pak se vám bude hodit několik následujících rad.

Cyklistika – jak zlepšit techniku šlapání?

Cyklistika

Správná technika šlapání může zlepšit váš výkon, efektivitu pohybu i celkové pohodlí v cyklistice. A samozřejmě výrazně vylepšit časy, o prevenci zranění nemluvě. Jak ji nacvičit, než začne nová sezóna? I v případě techniky šlapání koluje mezi cyklisty celá řada rad a pravidel, řada z nich je ale nesprávná nebo zavádějící. Předně je potřeba poznamenat, že průběh šlapání je jiný ve chvílích „nejvyšší nouze“ a ve vytrvalostním módu.

Kola Quintana Roo - triatlonové speciály s konstrukcí spojenou s historií IM

Cyklistika | Triatlon

Inovativní výrobce triatlonových kol QR je vždy o jeden krok napřed před ostatními. A vy na jejich stroji budete o jeden skok před svými soupeři! Víte, že Quintana Roo je jedním z 31 mexických států? Možná ne, ale určitě víte, že to je jedna z nejlepších značek triatlonových kol na světě..

Přínos masážních pomůcek pro běžce

Běh | Triatlon

Běhání je krásný sport, který přináší spoustu radosti a skvělých zážitků. A taky bolest. Tedy minimálně v té chvíli, kdy překročíte svou komfortní zónu a absolvujete náročný trénink, nebo závod v maximální možné intenzitě. Po takové zátěži je naše tělo zaplavené endorfiny a svaly kyselinou mléčnou.

Investice do běžeckých bot se vyplatí!

Běh

Říká se, že běh je nejlevnější ze všech sportů, protože pro jeho provozování potřebujete minimum vybavení. To je pravda, ale přece jen se najde jedna část výstroje, která si žádá větší pozornost a výraznější investici - běžecké boty. Cenové rozpětí běžeckých se pohybuje od pěti stovek až do sedmi tisíc. Jako běžci ale máme dlouholetou zkušenost s tím, že boty z obou konců tohoto rozpětí obvykle nejsou nic moc a ve většině případů se nedají doporučit.

Dětské běžecké boty

Běh

Patříte mezi běžce, které si tento krásný sport získal až v pokročilejším věku a teď jen kroutíte hlavou nad tím, jak moc jste tento pohyb kdysi dávno na školním ovále proklínali? Spousta rodičů nechce znovu zopakovat se svými dětmi tu samou chybu a berou své ratolesti na kratší a volnější běhy, nebo dětské závody a postupně u nich budují zájem a odhodlání se běhu věnovat dobrovolně. Na řadu tak přichází otázka, jak je to s dětmi a běžeckými botami?

5 důvodů, proč by měl být vaším předsevzetím pro rok 2017 triatlon

Triatlon

Pokud si rádi dáváte předsevzetí a během cukrové, moučné a tukové smršti posledních dnů vás napadlo začít se sportem, zvažte triatlon! Přinášíme vám pět zásadních důvodů, proč byste měli začít zrovna s tímto sportem (nebo v něm zdárně pokračovat i další rok).

Vánoční tréninkový plán nenapravitelného triatlonisty

Triatlon

Jak jsme zde psali nedávno, tri-trénink není třeba přes Vánoce drtit plnou silou. To ale neznamená, že se ho úplně vzdáte a po dvou týdnech návštěv, večírků a svařákových zastavení se ráno probudíte do podoby oteklého gaučáka. Přistupte ve sváteční čas k tréninkovým dávkám s hravostí a fantazií, a zařaďte do nich následující jednotky, které pozvednou vaše triatlonové dovednosti do výšin přímo nebeských!

Běžecké oblečení Gore

Běh

Běžecké oblečení GORE (GORE Running Wear) je součástí velkého amerického koncernu W. L. Gore & Associates, který již přes padesát let vyvíjí špičkové materiály nejen v oblasti oblečení, ale i letectví, medicíny, elektrotechniky, farmacie nebo energetiky. Patrně nejznámějšími patenty tohoto výrobce jsou voděodolná a zároveň prodyšná membrána GORE-TEX a membrána WINDSTOPPER, která dokáže zajistit odolnost oblečení proti větru i při minimální tloušťce materiálu, což přináší zároveň maximální užitný komfort nošení.

Vybíráme top 8 věcí pro zimní běžecký trénink

Běh

Přichází měsíce krátkých dnů a dlouhých tréninků. Většina z nás chodí do práce i z práce za svitu měsíce a slunečních paprsků si při běhu můžeme užívat maximálně o víkendech. A to jen za předpokladu, že vyjde počasí. Dobré náladě nepřidá ani sychravé počasí a teploty pohybující se okolo bodu mrazu. Vybrali jsme pro vás 8 tipů na vybavení, které máme rádi a které nám pomáhá úspěšně zvládat zimní tréninkovou anabázi.

TEST - Brooks Cascadia GTX

Běh

Brooks představil oblíbené krosovky Brooks Cascadia, nově ve verzi s GTX svrškem. Cascadia dlouhodobě patří mezi nejpovedenější a nejvšestrannější krosovky na trhu, její vzorek si poradí s většinou českých terénů a zároveň se nezalekne občasného přeběhu po silnici. Podívejte se, jak si vedly v našem testu!
 

A zase ty Vánoce!

Běh

Vždyť už jste to vydrželi tak dlouho! Vločky k snídani, brokolice k obědu, raw salát k večeři. A teď? Zase ty Vánoce. Máte chuť utéct před záplavou cukroví na návštěvách, alkoholem na firemních večírcích, řízkem a salátem několik dní po sobě a vším na co se zbytek společnosti tolik těší?

Běhání v zimě?!

Běh

Běháte celý rok, nebo patříte mezi ty jež s prvními mrazíky zalézají do posiloven a věnují se halovým sportům? Občas se na obchodech setkáváme s dotazem, zda se běhá i v zimě.  Jakkoliv to může někomu připadat úsměvné, rozumíme tomu. Následuje otázka, v čem běháte v zimě vy?

Castelli – s logem štíra na zádech a dynamitem v nohách

Cyklistika | Triatlon

Značka Castelli odvozuje svůj vznik od dílny milánského návrháře a krejčího Vittore Gianniho, který svůj podnik otevřel už v roce 1876. V té době ovšem nešil na cyklisty, ale oblékal fotbalisty AC Milan a tanečnice slavného milánského baletu. První cyklistický úbor vyrobila firma až v roce 1910, a to pro světového šampiona a pětinásobného vítěze Giro d´Italia Alfreda Binda.

1234