A zase ty Vánoce!

Běh
Vždyť už jste to vydrželi tak dlouho! Vločky k snídani, brokolice k obědu, raw salát k večeři. A teď? Zase ty Vánoce. Máte chuť utéct před záplavou cukroví na návštěvách, alkoholem na firemních večírcích, řízkem a salátem několik dní po sobě a vším na co se zbytek společnosti tolik těší?
 
To chce klid a nohy v keckách :-). Dnešní společnost, obzvláště pak ve větších městech, se ráda nechává vhánět do extrémů. To ale zatím ještě nikdy nic dobrého nepřineslo, a proto je dobré držet se selského rozumu. Užívat si života, ale všeho s mírou a pod vlastní kontrolou.
26820625_s.jpg

Tak jako není potřeba se vyhýbat cukroví, salátům, smaženým řízkům a vánočkám, je vhodné zamyslet se nad tím, jestli opravdu musíte sníst řízky tři, anebo ochutnat všechny druhy cukroví, když je jich tolik a vy se nedokážete rozhodnout pro dva - tři kousky. Sice už jako běžci nežijeme na okraji společnosti, ale běžeckým boomem jsme se dostali do středního proudu. Přeci jen ty naše rána a víkendy probíhají trochu jinak než v neběžeckých rodinách a není špatné se alespoň o vánocích mírně začlenit do standardní společnosti a dát tak odpočinout také psychice.  Pokud nejsme profesionální sportovci a běh je pro nás koníčkem, ať už běháme desítku 35 nebo 55 min, je dobré držet život v rovnováze a prožít ho po všech stránkách. To kam až to necháme zajít, je pak na každém z nás.

Podobné to je také s běháním. Usínáte s myšlenkou, kam ráno poběžíte a po probuzení si vzpomenete, že jste slíbili rodinou návštěvu? Doopravdy si myslíte, že vás jeden, dva, tři tréninky vrhnou na běžecké dno? Možná kdyby vaše achilovky mohly mluvit… Povolte si lehce ze svého drilu a užijte si Vánoce! Vaše zimní příprava se vám protáhne o týden, dva, oproti tomu kdyby Vánoce nebyly, ale je prosinec, není třeba spěchat. Možná je to ta správná doba na krátké regenerační běhy do půl hodinky. Pro někoho to možná jen znamená přivstat si a odběhat si to svoje, zatímco zbytek rodiny ještě leží v peřinách.

Takže berte to trochu s nadhledem a nezapomínejte: ,,Jez do polosyta, pij do polopita´´. A až vás zima vyzve k zúčtování, poměr mezi má dáti-dal by měl hrát ve váš prospěch :-)