Kola Kuota – kvóta na design v cyklistice

Když máte Itálii plnou roky zavedených rodinných cyklomafií, a chcete začít vyrábět dobrá kola, musíte se jako nováček o své místo na výsluní pořádně poprat. Firma Kuota to dělá pomocí důrazu na design a využití nových technologií ve výrobě materiálů.

Přes japonsky znějící název je Kuota italská firma, která se kromě výroby silniček a horáků věnuje kolům na triatlon. Italská národnost jejich výtvorů je při pohledu na rámy i jejich detaily znát na první pohled. V Kuota se rozhodně nebojí ani barev, ani jejich divočejších kombinací, brzdy a další detaily jsou elegantně integrované do rámu. Takže pokud si rádi kupujete věci, které jsou nejen funkční, ale musí vás potěšit i letmý pohled na ně, jste tady správně! Dlouholeté zkušenosti s použitím karbonových materiálů a skládání laminátu vedou k výrobě bicyklů, které jsou prvotřídními řezačkami na vzduch samy o sobě a nepotřebují nějakou zvláštní reklamu či srdceryvný historický příběh. I když, nějaké zajímavosti by se našly… 

  • Do roku 2004, než na kole Kuota Kalibur vyhrál Ironman na Havaji Norman Stadler, byla značka relativně neznámá. Po jeho vítězství se prodej kol firmy zvedl o dva řády. Když v roce 2006 Stadler své vítězství zopakoval a ještě stanovil v cyklistické části rekord trati, znali už značku všichni triatlonisté a firma vyrobila časovkářské kolo KUEEN-K pojmenované po ulici, na které Stadler jel vstříc svému vítězství. 
  • Všechny názvy modelů začínají na K…a podle prezidenta Kouta North America má na sobě model Khan více stylových křivek než Pamela Anderson. 
  • Olympiádu v Athénách absolvoval na kole Kuota vynikající český cyklista Michal Hrazdíra.
  • Testimonialem značky Kuota je cyklistický profesionál Claudio Chiappucci, značka je sponzorem triatletů jako je Andy Potts, Carole Peon a Martina Dogana.
   
   
 

 
 
 

Napsat komentář