Šárka Kunclová

Šárka je naší produktovou specialistkou, běžeckou konzultantkou, vedoucí prodejny.

Co na sebe, Šárka, prozradila?

Ke sportu jsem si cestu našla převážně sama až v dospělosti. V mladí jsem navštěvovala taneční školu v Jablonci nad Nisou, odkud pocházím. Věnovala jsem se v ní klasickému baletu, modernímu a lidovému tanci. Po delší pauze, kdy jsem si hledala vztah k pohybu jsem narazila na Power jógu. Aktivně a pravidelně jsem se ji věnovala dva roky. Dodnes z ní těžím a některé cviky stále využívám.

Vztah ke sportu jsem nacházela velmi pracně a zdlouhavě. Od rodiny jsem žádné základy nedostala a svůj směr našla opravdu až později. Když jsem se přestěhovala do Prahy, začala jsem využívat bazén Šutka, trénovala jsem zde čtyřikrát týdně. Plavání se stalo mojí součástí, zajímala mě technika a styl.

Ve třiceti jsem se odstěhovala na vesnici a nastal výrazný sportovní zlom. Do svého volného času jsem kompletně zařadila cyklistiku a běh. Běh se stal mou vášní. Od amatérského pokusu zaběhnout si první závod jsem se posunula k dalším závodům, které ovšem nejsou hlavní prioritou mé sportovní aktivity.
Běh se stal mým životním stylem a je pro mě nesmírně důležité splnit si své tréninky a výběhy, bez kterých si to dnes už nedokážu představit. Díky běhu jsem se naučila vnímat své tělo, jeho slabiny i silné stránky, mnohé mě naučil a stále učí.

Přečti si rozhovor se Šárkou.