Vítek Kněžínek

Vítek je naším produktovým specialistou, běžeckým konzultantem a běžeckým trenérem. Co na sebe prozradil?

První kontakt se sportem pro mě byl basketball, který jsem hrál s větší či menší intenzitou 10 let a i nyní si v Brně rád zajdu čas od času „bouchnout“. K basketu postupně přibylo horské kolo, ale u toho jsem se nikdy nedostal mimo rekreační úroveň. Postupem času bylo na několikahodinové vyjížďky méně a méně času, tak jsem se zkusil rozběhnout. A ono to šlo.

Běh si mě úplně získal a tak se mu věnuji od roku 2010 se stále vzrůstající tendencí. Vždycky jsem tíhnul k extrémům a tak ani u běhu mi netrvalo dlouho a narazil jsem na takzvané ultra. Zhruba po roce běhu jsem si v srpnu na vlastní pěst vyzkoušel, jaké to je přeběhnout Jeseníky. Příští jaro (2012) už jsem startoval na svém prvním závodě tohoto typu – Šárecko-Hanspaulském Ultra Trailu (ŠUTR) na 54km (dosud nejlepšího výsledku jsem zde dosáhl na jaře 2015 s časem 4:30:02), další v pořadí byl přeběh Nízkých Tater a já už definitivně věděl, že tohle je disciplína, která mě baví nejvíc.

Kromě trailových ultra mě baví i silniční půlmaratony a postupně pokukuji po účasti na klasickém silničním maratonu, který považuji za královskou běžeckou disciplínu.

Z dlouhodobých běžeckých plánů bych zmínil postupné vypracování se v půlmaratonu co nejblíže hranici 1:10:00 (aktuální PB 1:14:57) a účast na některém z ultratrailových závodů světové série.