Posted on

Martin Šima se drží motta: „Hlavně závodně.“

Jak a kdy ses dostal k práci v běžecké prodejně TRIEXPERT Ostrava?
Přes mojí kamarádku, která dlouhodobě brigádničí v Triexpertu a řekla mi o ostravské pobočce. Už první návštěva prodejny na mě působila skvělým dojmem a cítil jsem z ní profesionalitu a kvalitu. Pak přišla náhodná nabídka zde pracovat a já toužil po změně tak jsem do toho šel.


Co tě pro tuto práci motivuje?
Jakákoliv nová výzva je pro mě motivací a zkouškou ať už například komunikace a poradenství se zákazníky, ale baví mě i to prostředí s kvalitním sortimentem, které zde máme.

Každodenně absolvuješ rozhovory se zákazníky ohledně běhání. Jaký je tvůj vztah k běhu?
Přiznám se, že běh jsem doposud nevyhledával a věděl o něm pouze z vyprávění od mých kamarádů běžců a triatlonistů. Po příchodu do Triexpertu se to otočilo a o běhu vím daleko více a pohltilo mě to.

Jak vnímáš pracovní tým TRIEXPERTu? Jaká je spolupráce?
Musím zaklepat, že na skvělý kolektiv mám štěstí. Tady v Ostravě se můžu na svůj tým spolehnout a vím, že i v mé nepřítomnosti se o zákazníky skvěle postarají. Velké díky patří kolegům z Prahy, kteří mě do běžeckého světa zasvětili a v začátcích dost pomohli. Kdykoliv se můžu na ně obrátit a komunikace je super.

Jak vnímáš atmosféru v týmu TRIEXPERTu?
Cítím, že táhneme za jeden provaz a tím, že máme více poboček po celé republice tak je to důležité a jsem za to rád.

S jakými dotazy k vám nejčastěji přicházejí zákazníci?
Z velké části to budou nejvíce dotazy ohledně bot od silničních po trailové a všem s tím spjaté.

Závodíš?
Number 1 je stále cyklistika, kde se snažím na amatérské úrovni kromě tréninků také závodit. Letos mě čeká třeba maraton na horských kolech na ostrově Elba nebo neoficiální mistrovství světa v Berlíně na kolech s pevným převodem (festek). Na nějaké běžecké závody se určitě taky vrhnu. Vždycky jsem se držel motta: „Hlavně závodně.“

Jak odpočíváš a regeneruješ?
Ráno aktivněji běh, TRX cvičení a večer odpočinek v podobě sauny.
Jaký je tvůj vztah ke sportu?
Vztah ke sportu mám jedině kladný. Už jako malý ogar s tehdejším týmem jsem objížděl takřka celý cyklistický svět horských kol a setkal se s velkými osobnostmi tohoto sportu. Kdysi jsem hrával také fotbal, florbal a v zimě miluji snowboarding.