František Schoval

Prodejna TRIEXPERT
V triexpertu od 08/2017
Úspěchy
2017
2. místo v ČP v aquatlonu v K39
1. místo v K29 na Triatlonu v Poděbradech
1. místo na MČR v bosoběhu na 10,5 km (38:22) 
František Schoval je naším běžeckým a plaveckým trenérem.

Co na sebe, Franta, prozradil:
Dříve jsem byl pouze běžec, který díky zranění objevil krásu triatlonu...
 
Běhu se věnuji od 6. třídy ZŠ. V žákovských kategorií jsem se stal mistrem ČR v přespolním běhu a reprezentoval ČR na mezistátních utkání v atletice. Triatlon jsem si prvně vyzkoušel v 11 letech, ale díky lepší výkonnosti v běhu jsem se nejprve více věnoval atletice.
Během studiích na střední škole jsem se věnoval běhu na středních tratí. Z MČR jsem vozil umístění okolo 6. místa.
Při studiích na VŠ (ČVUT) jsem se snažil skloubit studium se sportem a celkem se mi to i dařilo. Z této doby mám osobní rekordy na 400m (51,89), 800m (1:55,6) a 1500m(4:03,9). V elitní kategorii jsem nejlépe skončil na 8. místě v mistrovských závodech.

Poté jsem měl zdravotní problémy, trápily mě achilovky, a tak jsem postupně vyměnil maratonky za plavky a kolo a začal s triatlonem ;).
Své obnovené triatlonové začátky jsem směřoval spíše na menší závody. Jako větší závod jsem si zkusil až triatlon v rámci Jihočeském poháru v roce 2011. Svojí premiéru v triatlonu v rámci ČP jsem si odbyl až v roce 2014. Od té doby jsem už dosáhl na několik umístění okolo 10. místa v celkovém hodnocení ČP.
 
Mým hlavním aktuálním cílem je se do 5 let zúčastnit závodu na Havajii! Cesta k tomu podle mě vede nejprve přes krátké a střední triatlony a duatlony s velkým důrazem na zlepšení cyklistiky! K tomu perfektně poslouží naše místní ČP, kde velmi rád závodím a těším se, až se zde potkáme na startu! ;)
 
Tak šup do plavek, maratonek a nebo na kolo! Jde se makat! :)