Petra Krejčová

Prodejna TRIEXPERT
V triexpertu od 12/2017
Úspěchy triathlon
2015 - 1. místo  na světovém šampionátu na Hawaii v dlouhém triatlonu ve věkové skupině

2015 - 1. místo českého mistrovství v dlouhém triatlonu

Petra Krejčová je naší běžeckou a plaveckou trenérkou.

Co na sebe, Petra, prozradila:

V  roce 2014 jsem po dobře rozjeté sezóně a po rekordu v Otrokovicích nešťastně upadla  při krajském přeboru v triatlonu v Holubově na kole.Výsledek pádu-ulámané 2 obratle v bederní oblasti a hlavně vykloubený a poté operací vyjmutý 3.obratel v krční oblasti,který byl nahrazen několika šrouby a štěpem. Lékaři v českobudějovické nemocnici ale čarovali a první prognózy o ochrnutí se naštěstí nepotvrdily. Jsem jim nesmírně vděčná a po šesti týdnech mne v létě propustili do domácího léčení. Rekonvalescence pokračovala docela dobře a i když trvalé následky v podobě horší hybnosti krku a občasných bolestí mne budou trápit celý život, tak na triatlon jsem nezanevřela.
Pak se mi povedlo plnit další krůček k mému snu, v červenci 2015 jsem vyhrála věkovou kategorii 35-39 let na IM Curych a tím jsem se kvalifikovala na Mistrovství světa v dlouhém triatlonu na Hawai.

Na Hawai se stalo něco neskutečného, prodala jsem všechnu tu mnoholetou dřinu a svou kategorii jsem vyhrála! Stala jsem se mistrní světa, celkově v ženách i mezi profesionály jsem dokončila jako pětadvacátá, což byl druhý historicky nejlepší český výsledek. Kromě tohoto úspěchu jsem ten rok vyhrála i mistrovství republiky. Z roku 2009 mám také bronz z věkové kategorie z Mistrovství Evropy v Praze v dlouhém triatlonu. Byla jsem také vyhlášena 3.nejlepším sportovcem Jihočeského kraje.
Nyní se připravuji na tuto sezónu, chci startovat v zahraničí za profesionály, pokusím se kvalifikovat na Hawai v profi. Do toho také pracuji na plný úvazek jako trenérka a s manželem se staráme o naše dva kluky.