Posted on

Dominik Chlupáč tíhne k ultra distancím v náročném horském terénu

Jak a kdy ses dostal k práci v běžecké prodejně TRIEXPERT Brno?

V roce 2017 jsem začal brigádně vypomáhat na každoročním běžeckém seriálu Triexpert Cup, jehož je Triexpert partnerem, a zároveň jsem znal jednoho z bývalých zaměstnanců. Když jsem pak hledal ještě další možnou práci, zastavil jsem se zeptat právě do Triexpertu, jestli někoho nehledají, a od té doby zde pracuji.

Co tě pro tuto práci motivuje? 

Mou celoživotní vášní je sport a baví mě právě toto mé nadšení předávat i zákazníkům. Každodenní kontakt s lidmi přináší různorodé situace, které mě baví řešit, a snažím se zákazníkovi vždy maximálně vyjít vstříc a poskytnout mu co nejlepší informace a servis při prodeji.

Každodenně absolvuješ rozhovory se zákazníky ohledně běhání. Jaký je tvůj vztah k běhu?

Již od dětství jsem se nějakým způsobem věnoval běhu. Nejdřív se jednalo o orientační běh, ke kterému mě přivedl děda. Vše ale bylo spíše na amatérské úrovni a tréninku jsem moc nedal. Od 13 let jsem se pak začal věnovat závodně silniční cyklistice, takže běh se dostal do pozadí a byl spíše doplňkem v zimní přípravě. Na konci roku 2016 jsem však dlouholetou cyklistickou kariéru přerušil a postupně jsem začal opět víc a víc běhat. Za zlomový bych považoval rok 2018, kdy jsem se zúčastnil i větších a delších závodů, jmenovitě například 50 km Transylvania Ultra či 69 km Sudtirol Skyrace, kde se mi podaří dosáhnout i slušných výsledků. Jednoznačně tedy tíhnu spíše k ultra distancím v náročném horském terénu, ale baví mě i silniční závody od kratší pětky až po maraton.

Jak vnímáš pracovní tým TRIEXPERTu? Jaká je spolupráce?

V poslední době se na brněnské pobočce výrazně obměnil pracovní tým. Ale je vidět, že jsme si všichni sedli, a panuje zde dobrá atmosféra. Tím, že máme každý jinou sportovní minulost, tak máme možnost propojit naše znalosti a zkušenosti. To nám následně pomáhá v řešení každodenních zákaznických požadavků.

Jak vnímáš atmosféru v týmu TRIEXPERTu?

Jednoznačně bych ji označil za přátelskou. Jedná se o menší tým, což napomáhá k tomu, abychom se lépe poznali. Spolupráce a kontakt pak není omezen pouze na pracovní dobu, ale přesahuje i mimo, nejčastěji samozřejmě ve formě nějaké společné sportovní aktivity.

S jakými dotazy k vám nejčastěji přicházejí zákazníci?

Nejčastějším zákazníkem, se kterým se setkávám, je zpravidla začínající běžec. V mnoha případech přichází na doporučení známého, který byl se svým nákupem v Triexpertu spokojen. Je zapotřebí zákazníka důkladně vyzpovídat, jelikož velmi často přijde pouze s požadavkem, že by chtěl běžeckou botu. Je tedy nejdříve nutné zjistit, co od nové obuvi očekává, a na základě toho mu vybrat optimální variantu. Nejedná se však samozřejmě jenom o boty, ale dotazy směřují na vše, počínaje výživou a konče samotným tréninkem.

Závodíš?

Jak jsem již zmiňoval, tak se rád zúčastňuji hlavně trailových závodů, které jsou pro mě záživnější než klasické silniční závody. Díky své cyklistické minulosti těžím z naježděných desetitisíců kilometrů, které mi poskytly výborný aerobní základ a sílu. To mi pak pomáhá v dlouhých závodech s náročnými stoupáními. Snažím se však také závodit na kratších silničních závodech, které mi pomáhají získávat potřebnou rychlost.

Jak odpočíváš a regeneruješ?

V poslední době nejraději odpočívám u dobré knihy či filmu. Rád také trávím čas delšími procházkami ve městě či v přírodě. Z regenerace u mě jasně vyhrává sauna, která je pro mě nejlepší fyzický i psychický relax. K tomu je pro mě důležité také dobré jídlo a spánek.

Jaký je tvůj vztah ke sportu?

Označil bych sám sebe jako sportovního nadšence, který se sportu věnuje jak aktivně, tak i pasivně sledováním různých sportovních přenosů či četbou sportovních článků a knih.

 

Posted on Napsat komentář

TRIEXPERT partnerem noci divadelně-běžeckého happeningu Velká Holešovická

Bezprostředně po fantastickém divadelním představení Honey souborů La Putyka a Dejvického divadla se otevřely šatny pro běžce a registrace na letošní druhý ročník speciálního běžeckého závodu.

V deset večer se intervalovým startem zakousli do své tříkilometrové porce běhu Pražskou tržnicí první závodníci a závodnice. Oproti loňskému ročníku se zdvojnásobil počet startujících a příští rok se určitě přehoupne přes stovku. Za bouřlivé divácké kulisy, kterou svým bujarým povzbuzováním zpestřila i partička naladěných Němců, právě opouštějící dveře místního nevěstince.

Barvy TRIEXPERTu hájil skvělým čtvrtým místem Martin Berka. Josefa Rendla bohužel zradil orientační smysl, šipky z mouky na zemi ve tmě ho svedly na scestí a byl diskvalifikován….

Nejrychlejší tři závodnice a závodníci, jejichž úctyhodné času kolem 10 minut změřila čipová kontrola, si odnesly balíček cen i s poukazem na naší běžeckou diagnostiku.

Hlavní hřeb večera obstaraly divadelní štafety na čtyřikrát jeden kilometr. Skoro třicítka divadelních souborů se oblékla do netradičních běžeckých outfitů a bylo vidět, že prestiž nejrychlejšího týmu znamená hodně a někteří svůj úsek pojali ve stylu Usaina Bolta. Na „bedně“ se nakonec sešel trojlístek CLP, Divadlo Radar a Laterna Magika. Až do brzkých ranních hodin se v kreativně inspirativních prostorách Jatek78 probíraly pozávodní dojmy i politická situace. Tato akce ukázala, že Pražská tržnice není naštěstí jen o veteši, nevěstincích a taxících.

Jsme rádi, že TRIEXPERT mohl být u toho a s divadelními „sousedy“ budeme rádi spolupracovat i na příštím ročníku.

Posted on Napsat komentář

Z deníčku triatlonové začátečnice 6: Střepová verifikace Murphyho zákona

Miluji ranní plavání v moři následované výletem na kole, a den ukončený večerním proběhnutím po pláži. Triatlonista je člověk, který má rád totéž, jen u toho o trochu víc spěchá. Jak začít s triatlonem, když nejsi sportem vyšvihaná gazela ani triatlonová manželka? Makej, dokud se nezraníš a pak táhni, srůstej, nepárej se se sjezdama a neztrácej balík!
 
Pokračování textu Z deníčku triatlonové začátečnice 6: Střepová verifikace Murphyho zákona

Posted on Napsat komentář

Z deníčku triatlonové začátečnice 5: Pouťáky

Miluji ranní plavání v moři následované výletem na kole, a den ukončený večerním proběhnutím po pláži. Triatlonista je člověk, který má rád totéž, jen u toho o trochu víc spěchá. Jak začít s triatlonem, když nejsi sportem vyšvihaná gazela ani triatlonová manželka? Místo letních poutí objížděj pouťáky, sžij se s triatlonovou komunitou a – neztrácej smysl pro humor!
 
Pokračování textu Z deníčku triatlonové začátečnice 5: Pouťáky