Posted on

Novinky od TRIGGER POINT

Co jsou vlastně “trigger points” neboli spoušťové body? Jsou nejrozšířenějšími funkčními změnami u bolestivých poruch, které mohou být i vlastním zdrojem bolesti. Jedná se o zatuhlé body (uzlíky), vyznačující se zvýšeným napětím a bolestivostí. Jakmile dojde ke ztuhnutí svaloviny a vytvoření spouštových bodů, příslušný sval se stáhne. Na dotek se jeví tvrdý a kompaktní. Ztrácí elasticitu a poddajnost. Zůstane – li stažený, postupem času může dojít ke zhoršení jeho prokrvení, což vede k přeměně části vláken na vazivo a ke ztrátě pružnosti. Jak spouštové body vznikají ? Všechno většinou začíná mechanickým poškozením nebo přetížením. Nejohroženější skupinou jsou aktivní lidé ve věku mezi třiceti a padesáti lety. Přitom zdaleka nemusí podat vrcholový sportovní výkon, aby se to stalo. Každý z nás si může poškodit sval i nečekaným dopadem při běžném skoku, spaním v nesprávné poloze nebo nevhodným počítačovým nastavením.

TRIGGER POINT pomůcky dokáží bolest svalů a bolesti v souvisejících oblastech  zmírnit. Navíc pomáhají obnovit elasticitu ve svalech a svalový rozsah. Pokračování textu Novinky od TRIGGER POINT

Posted on

MY slavíme, dárek dostáváte VY!

Nakupte na e-shopu nad 1.000 Kč a použijte kód TRIEXPERT10, kterým si celý košík zlevníte o 10 %. Vztahuje se i na zlevněné položky. Platí pouze jeden den – 31. 8. 2020 do půlnoci. Sleva se nevztahuje na kola, elektroniku, zátěžové testy, tréninky, dárkové poukazy.

Na konci prázdnin roku 2010 se otevřela první prodejně v Brně a za ní postupně dalších 6 běžeckých a triatlonových speciálek. Za 10 let si TRIEXPERT vybudoval jméno mezi běžci, sportovci a zákazníky, kteří si k nám chodí pro odborný servis, kvalitní vybavení, znalý a kamarádský přístup. Jsme totiž také sportovci a chceme být partnerem pro Vaše aktivity. Otevřeli jsme specializovanou laboratoř v Praze, kde děláme zátěžové a speciální testy, včetně plavecké diagnostiky v bazénu s protiproudem. Za 10 let jsme prodali tisíce věcí, které dělali radost, přinášeli lepší prožitek i vyšší výkon. Také jsme odtrénovali stovky účastníků našich kurzů a společně zaběhali na závodech Triexpert Cup.

Sport je radost a to je i náš cíl. Dělat sport radostnější i dalších 10 let.

Posted on

Brigádník/ brigádnice BRNO

BRIGÁDNÍK/BRIGÁDNICE BRNO

Baví Tě běh, kolo, plavání a jsi nejlépe aktivní sportovec? Potřebujeme zapálené brigádníky s chutí se učit se a posouvat se dále. Na prodejnách potřebujeme pomoci s prodejem, administrativou, diagnostikou, konzultacemi. Navíc rozšiřujeme pobočku a tak hledáme člověka, co s námi budovat jedinou triatlonovou prodejnu v Brně.

Náplň práce:

  • prezentace a aktivní prodej běžeckého, plaveckého, triatlonového vybavení světových značek
  • poskytování odborného poradenství v běžecké oblasti
  • diagnostika techniky došlapu, běžecká diagnostika – vše tě naučíme
  • příjem, kontrola a příprava nabízeného sortimentu k prodeji

V případě zájmu se ozvi na tyto kontakty:

Vedoucí prodejny Brno – Miloš Brichta, 774 113 303 , E-mail : kasa.brno@triexpert.cz

Pokud Vás výše uvedené nabídky zaujmou, zašlete nám svůj strukturovaný životopis vč. aktuální fotografie a krátký motivační dopis.

Veškeré Vámi zaslané materiály budou považovány za důvěrné. Odpovědí na tento inzerát dáváte společnosti Triexpert s.r.o. svůj souhlas se zpracováním Vašich osobních dat dle zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů.

Posted on

Jak vybrat trailové boty?

Jak vybrat trailové boty?

Vybírání bot do terénu se od výběru těch silničních v mnohém liší. Již na první pohled je poznáme podle výraznějšího gripu na podešvi, svršek je z pevnějších materiálů a v mnoha případech nedisponují takovou mírou tlumení. Pokud tedy raději než na asfaltu sbíráte kilometry v terénu, je načase pořídit boty k tomu určené.

Pokračování textu Jak vybrat trailové boty?

Posted on

Sedmero základní kontroly a péče o kolo

Přivezli jste si domů nového jednostopého miláčka a nemáte naprosto tušení, jak se o něj starat ? Tak vám alespoň základními radami posloužíme. Pokud jste zkušeným cyklistou, co si na kole udělá všechno sám, tak se nejspíš nic nového nedozvíte. Pokud jste však čerstvým majitelem nového kola a nemáte moc zkušeností,  včasný a pravidelný servis vám ušetří nepříjemná překvapení a zbytečné výdaje.

Pokračování textu Sedmero základní kontroly a péče o kolo

Posted on

Běhání si Miloslav Šágr oblíbil až díky práci v TRIEXPERTu

Jak a kdy ses dostal k práci v běžecké prodejně  TRIEXPERT?

Dostal jsem tip od známého, který dříve také pracoval v Triexpertu. Začínal jsem jako brigádník v roce 2018 a skoro po roce jsem začal pracovat jako zaměstnanec v Triexpertu.

Co tě pro tuto práci motivuje? 

Motivuje mě, když vidím, že lidem můžu pomoci nebo dobře poradit. To je pro mě největší radost a dobrý pocit.

Každodenně absolvuješ rozhovory se zákazníky ohledně běhání. Jaký je tvůj vztah k běhu?

Musím říct, že běh mě moc dřív nebavil. Nevím proč, asi jsem k němu neměl moc dobrý vztah.Když jsem ale přišel do Triexpertu, tak se to změnilo začalo mě to víc bavit.

Pokračování textu Běhání si Miloslav Šágr oblíbil až díky práci v TRIEXPERTu

Posted on

Otázky a odpovědi

Často kladené otázky a odpovědi:

 

Mohu absolvovat vícekrát trasy v jednom městě a vyzvednout si odměnu opakovaně?

Ne, v každém městě je možné trasy absolvovat pouze jednou.

 

Mohu si vyzvednou odměnu za absolvované trasy ve kterémkoliv městě?

Ano, odměnu lze vyzvednout na kterékoliv prodejně.

 

Pokud si vyzvednu odměnu za absolvování tras v jednom městě, můžu si po absolvování tras v dalším městě vyzvednout odměnu za absolvování více měst?

Ne, pokud absolvujete trasy v dalším městě a odměnu jste si již vyzvedl, můžete si vyzvednout znovu odměnu za jedno město.

 

Je limitován počet účastníků, kteří mají nárok na odměnu?

ANO – HLAVNÍ CENU ZA 5 MĚST JIŽ NEROZDÁVÁME.

Další výhry nejsou limitovány, avšak trasy se musí odběhnout do 31.8.2020.

Kdy musím proběhnout nebo projet trasy v jednotlivých městech?

Trasy musíte absolvovat od 1. 7. 2020 do 31. 8. 2020.

 

Do kdy si můžu vyzvednout svou odměnu?

Odměny je možné vyzvedávat do 30. 9. 2020.

 

Posted on

Léto s TRIEXPERT – Hradec Králové

Silniční běžecká trasa:

GPX soubor ke stažení  – ZDE.

Trasa na MAPY.CZ – ZDE.

Délka trasy je 8,3 km a celkové převýšení 118 m. Povrch je ze  2/3 asfalt a 1/3 zpevněná cesta. Místo startu a cíle (lesní hřbitov v HK) je dostupné MHD i autem. Nachází se zde záchytné parkoviště pro návštěvníky hradeckých lesů. Trasa s minimálním převýšením. Kopíruje turistické i cyklistické značení. Je situována do hradeckých lesů v části Malšovice.

Trailová běžecká trasa:

GPX soubor ke stažení  – ZDE.

Trasa na MAPY.CZ – ZDE.

Trasa je dlouhá 13,1 km, celkové převýšení je 139 m. Povch: 5%  asfalt, 95 % zpevněné i nezpevněné lesní cesty. Místo startu a cíle (zastávka MHD U Zděné boudy).

Hned vedle zastávky se nachází záchytné parkoviště pro návštěvníky hradeckých lesů. Trasa s minimálním převýšením. Na trase je mnoho naučných stezek. Např. Stezka siluet, Planetární stezka, ve druhé polovině trati u rybníka Výskyt nalezneme Pohádkovou stezku.

Okolí místa startu a cíle nabízí několik atrakcí pro rodiny s dětmi.

  • Lanové centrum Park na větvi – přímo u místa startu a cíle https://www.parknavetvi.cz/
  • Přibližně kilometr od startu je situováno dětské hřiště Rytířské hradiště (50.1862833N, 15.8708789E)

Cyklistická trasa:

GPX soubor ke stažení  – ZDE.

Trasa na MAPY.CZ – ZDE.

Trasa je dlouhá 17,54 km a celkové převýšení je 114 m. Místo začátku i konce trasy je dosažitelné MHD, stejně tak automobilem, záchytné parkoviště je situováno vedle restaurace Zděná bouda (v místě startu i cíle). Jedná se o pohodovou trasu s minimálním převýšením pro rekreační cyklisty po značených cyklostezkách. Na trase se nacházejí celkem 3 možností občerstvení viz. vrstva s GPS souřadnicemi. Trasa vede z velké části lesem.

 

 

 

Posted on

Léto s TRIEXPERT – Brno

Silniční běžecká trasa:

GPX soubor ke stažení  – ZDE.

Trasa na MAPY.CZ – ZDE.

Trasa vede po nejrovnější a nejoblíbenější cyklostezce v Brně. Startuje se v Komárově u kašny, kde se vydáte směrem k Modřicím. Pokud máte v tomto směru řeku po pravé straně, běžíte správně. Za obchodním domem IKEA odbočíte na most doprava, stále následujete cyklostezky. Dorazíte až k Olympii, kde máte výhled na nejvyšší umělou venkovní stěnu ve střední Evropě. Přeběhnete most a vyrážíte zpět po druhé straně řeky, směr Krakov. Nebojte, před ním budete odbočovat :-). Pokračujete rovnou za nosem, podél řeky, až dorazíte k poslednímu mostu na trase před Komárovem. Odbočíte doleva a zase budete následovat cyklostezku. Proběhnete na křížení cest mezi domky a abychom to zkrátili, pokračujete rovně a  cyklostezku opustíte. Vyběhnete u hlavní cesty, kdy výchozí bod u kašny máte na dohled. V nohách máte cca 9 km, pěkný výkon!

 

Trailová běžecká trasa:

GPX soubor ke stažení  – ZDE.

Trasa na MAPY.CZ – ZDE.

Trasa začíná na konečné “šaliny” v Obřanech. Přeběhnete most a následujte červenou značku. Po pravé straně budete míjet první občerstvovačku – Hospůdku na Farmě, kde se můžete hned posilnit. Proběhnete zahrádkářskou osadou a zamíříte po žluté na most. Zamáváte projíždějícímu vlaku a utíkáte dál, do mírného kopce po žluté značce Těnohlídkovým údolím. U Resslova pomníku odbočíte na zelenou a pokračujete až k rozcestníku Šumbera. A teď si můžete částečně vydechnout, po modré jen dolů a potom rovinka! Nezapomeňte se zastavit u zříceniny Obřanského hradu, těch pár kamenů určitě nepřehlédněte. Vyběhnete u altánku podél cyklostezky, kde už to znáte. Opět přeběhnete most, míjíte zahrádky a hospodu, kde doporučujeme doplnit ionty. Závěrečná rovinka a máte hotovo!

 

Cyklistická trasa:

GPX soubor ke stažení  – ZDE.

Trasa na MAPY.CZ – ZDE.

Ahoj bikeři, vítáme Vás na trase Brněnské bike trasy. Začínáme na pro výletníky známém místě v oboře Holedné u “prasat “. Následně se propleteme přes Mladý vrch a zamíříme k Velké ceně. Trochu jsme se zpotili a potřebujeme občerstvení, tudíž Helenčina a Ríšova studánka přijde vhod. Komu vyhládlo trochu více, čeká na něj více možností na našem ” brněnském moři ” . Obkroužíme ho od Rybárny až po Sokolák a následně se vydáme k našemu cíli, letišti v Medlánkách. Poslední kopec okolo Mniší hory a máme Brno jako na dlani a výlet můžeme probrat během občerstvení U Vrtule.

Posted on

Léto s TRIEXPERT – Praha

Silniční běžecká trasa:

GPX soubor ke stažení  – ZDE.

Trasa na MAPY.CZ – ZDE.

Trasa vede po hojně využívaná cyklostezka podél Vltavy pro běh, brusle i kolo. Vždy je lepší jít sportovat mimo špičku, aby člověk nebyl otrávený z přeplněné stezky. Rovinatý profil, kvalita i šířka asfaltu se střídá, ale až asi na 50 m horšího úseku těsně před závěrem trasy je velmi slušná, spíše výborná. Začátek trasy je až za tenisovými kurty, kde je asfalt špatný a zvlněný, před Trojským mostem, kde se již asfalt rozšiřuje a je bez chyb. Poté váš čeká široký, dlouhý úsek podél řeky se super povrchem až k bufetu – maringotce, kdo by potřeboval, takovýchto občerstvovacích „stanic“ je na trase více 😊  a dále kolem psí ubytovny takřka bez převýšení, jen občas mírné zvlnění a takto to vydrží až k připojení na silnici před Klecánkami, tam je potřeba odbočit vlevo a asfalt je kousek záplatovaný. Poté už jen závěrečný úsek kolem zdymadla v Klecanech a do cíle k lomu.  Teď ještě výklus zpět 😊.

Trailová běžecká trasa:

GPX soubor ke stažení  – ZDE.

Trasa na MAPY.CZ – ZDE.

 

Na konečné tramvají na Jarově začíná 15 km běžecký okruh příjemně zelenou částí Prahy. Od tramvaje seběhnete vlevo od Kauflandu na úpatí parku Třešňovka a vyběhnete na vyhlídkovou cestu skrze jeho hřeben, vlevo od vás otevřený výhled na industriální Prahu, vpravo do zeleně ponořené Hrdlořezy s novou zástavbou. Prudší krátký seběh Vás dovede na začátek poměrně rozsáhlé oblasti zvané Smetanka. Po několika stech metrech se přes lávku dostanete na druhý břeh Rokytky a rovnou zaběhnete do lesa a stezkou vedoucí po jeho vrcholu proběhnete k blízkosti železniční tratě. Pak se pustíte podél Rokytky až ke schodišti, které vás opět vyvede do lesa, kde proběhnete po stezkách až pod most městského okruhu a odtud Vás trasa povede podél jižní strany hloubětínského lesa. V ulici Oborská začnete stoupat téměř na jeho vrchol. Vpravo pod sebou uvidíte Kyjský rybník, jehož hráz po asi 300 m z vrcholu dolů přeběhnete a přes silnici se dostanete do lesní části Čihadla, po pravé ruce opět Rokytka. Vyhoupnete se na opět na vršek lesního porostu, sledujte pečlivě trasu na GPS, budete probíhat lesními cestičkami přes vrchol Horka, abyste seběhli kolmo dolů směrem k obci Hostavice. Zde se pustíte vlevo po hraně lesa a louky a polní cestičkou se dostanete do katastru Dolních Počernic. Jste na devátém kilometru trasy, když máte po pravé ruce rybník Pískovna. Odtud vás trasa povede asi kilometr okrajovou částí obce Hostavice, na louce opět překřížíte potok a lesní cestou s potokem vlevo se vracíte do Kyjí. Pokud máte románský kostel Sv. Bartoloměje před sebou, uhnete podél hlavní silnice vlevo nahoru asi 200 k železniční trati, kde z chodníku zahnete stezkou k nádraží, proběhnete podchodem a za ním prudce vpravo k dolní části Kyjského rybníka. Za železničním mostem vlevo vás čeká cesta podél zahrádek zpět na Smetanku, v té době vás do cíle čeká tříkilometrová pohodová cesta bez převýšení, na které se dá dohnat čas. Opět proběhnete trasou lesního parku Smetánka a po přetnutí Rokytky se po jejím levém břehu dostanete do kilometrového finiše. Cíl je na plácku pod parkem Třešňovka. Nedaleká hospůdka u TJ Slavoj Hrdlořezy vám poskytne občerstvení a odpočinek po rychlých 15 kilometrech.

Cyklistická trasa:

GPX soubor ke stažení  – ZDE.

Trasa na MAPY.CZ – ZDE.