Posted on

Otázky a odpovědi

Často kladené otázky a odpovědi:

 

Mohu absolvovat vícekrát trasy v jednom městě a vyzvednout si odměnu opakovaně?

Ne, v každém městě je možné trasy absolvovat pouze jednou.

 

Mohu si vyzvednou odměnu za absolvované trasy ve kterémkoliv městě?

Ano, odměnu lze vyzvednout na kterékoliv prodejně.

 

Pokud si vyzvednu odměnu za absolvování tras v jednom městě, můžu si po absolvování tras v dalším městě vyzvednout odměnu za absolvování více měst?

Ne, pokud absolvujete trasy v dalším městě a odměnu jste si již vyzvedl, můžete si vyzvednout znovu odměnu za jedno město.

 

Je limitován počet účastníků, kteří mají nárok na odměnu?

Ne, každý kdo splní podmínky akce, má nárok na příslušnou odměnu.

 

Kdy musím proběhnout nebo projet trasy v jednotlivých městech?

Trasy musíte absolvovat od 1. 7. 2020 do 31. 8. 2020.

 

Do kdy si můžu vyzvednout svou odměnu?

Odměny je možné vyzvedávat do 30. 9. 2020.

 

Posted on

Léto s TRIEXPERT – Hradec Králové

Silniční běžecká trasa:

GPX soubor ke stažení  – ZDE.

Trasa na MAPY.CZ – ZDE.

Délka trasy je 8,3 km a celkové převýšení 118 m. Povrch je ze  2/3 asfalt a 1/3 zpevněná cesta. Místo startu a cíle (lesní hřbitov v HK) je dostupné MHD i autem. Nachází se zde záchytné parkoviště pro návštěvníky hradeckých lesů. Trasa s minimálním převýšením. Kopíruje turistické i cyklistické značení. Je situována do hradeckých lesů v části Malšovice.

Trailová běžecká trasa:

GPX soubor ke stažení  – ZDE.

Trasa na MAPY.CZ – ZDE.

Trasa je dlouhá 13,1 km, celkové převýšení je 139 m. Povch: 5%  asfalt, 95 % zpevněné i nezpevněné lesní cesty. Místo startu a cíle (zastávka MHD U Zděné boudy).

Hned vedle zastávky se nachází záchytné parkoviště pro návštěvníky hradeckých lesů. Trasa s minimálním převýšením. Na trase je mnoho naučných stezek. Např. Stezka siluet, Planetární stezka, ve druhé polovině trati u rybníka Výskyt nalezneme Pohádkovou stezku.

Okolí místa startu a cíle nabízí několik atrakcí pro rodiny s dětmi.

  • Lanové centrum Park na větvi – přímo u místa startu a cíle https://www.parknavetvi.cz/
  • Přibližně kilometr od startu je situováno dětské hřiště Rytířské hradiště (50.1862833N, 15.8708789E)

Cyklistická trasa:

GPX soubor ke stažení  – ZDE.

Trasa na MAPY.CZ – ZDE.

Trasa je dlouhá 17,54 km a celkové převýšení je 114 m. Místo začátku i konce trasy je dosažitelné MHD, stejně tak automobilem, záchytné parkoviště je situováno vedle restaurace Zděná bouda (v místě startu i cíle). Jedná se o pohodovou trasu s minimálním převýšením pro rekreační cyklisty po značených cyklostezkách. Na trase se nacházejí celkem 3 možností občerstvení viz. vrstva s GPS souřadnicemi. Trasa vede z velké části lesem.

 

 

 

Posted on

Léto s TRIEXPERT – Brno

Silniční běžecká trasa:

GPX soubor ke stažení  – ZDE.

Trasa na MAPY.CZ – ZDE.

Trasa vede po nejrovnější a nejoblíbenější cyklostezce v Brně. Startuje se v Komárově u kašny, kde se vydáte směrem k Modřicím. Pokud máte v tomto směru řeku po pravé straně, běžíte správně. Za obchodním domem IKEA odbočíte na most doprava, stále následujete cyklostezky. Dorazíte až k Olympii, kde máte výhled na nejvyšší umělou venkovní stěnu ve střední Evropě. Přeběhnete most a vyrážíte zpět po druhé straně řeky, směr Krakov. Nebojte, před ním budete odbočovat :-). Pokračujete rovnou za nosem, podél řeky, až dorazíte k poslednímu mostu na trase před Komárovem. Odbočíte doleva a zase budete následovat cyklostezku. Proběhnete na křížení cest mezi domky a abychom to zkrátili, pokračujete rovně a  cyklostezku opustíte. Vyběhnete u hlavní cesty, kdy výchozí bod u kašny máte na dohled. V nohách máte cca 9 km, pěkný výkon!

 

Trailová běžecká trasa:

GPX soubor ke stažení  – ZDE.

Trasa na MAPY.CZ – ZDE.

Trasa začíná na konečné “šaliny” v Obřanech. Přeběhnete most a následujte červenou značku. Po pravé straně budete míjet první občerstvovačku – Hospůdku na Farmě, kde se můžete hned posilnit. Proběhnete zahrádkářskou osadou a zamíříte po žluté na most. Zamáváte projíždějícímu vlaku a utíkáte dál, do mírného kopce po žluté značce Těnohlídkovým údolím. U Resslova pomníku odbočíte na zelenou a pokračujete až k rozcestníku Šumbera. A teď si můžete částečně vydechnout, po modré jen dolů a potom rovinka! Nezapomeňte se zastavit u zříceniny Obřanského hradu, těch pár kamenů určitě nepřehlédněte. Vyběhnete u altánku podél cyklostezky, kde už to znáte. Opět přeběhnete most, míjíte zahrádky a hospodu, kde doporučujeme doplnit ionty. Závěrečná rovinka a máte hotovo!

 

Cyklistická trasa:

GPX soubor ke stažení  – ZDE.

Trasa na MAPY.CZ – ZDE.

Ahoj bikeři, vítáme Vás na trase Brněnské bike trasy. Začínáme na pro výletníky známém místě v oboře Holedné u “prasat “. Následně se propleteme přes Mladý vrch a zamíříme k Velké ceně. Trochu jsme se zpotili a potřebujeme občerstvení, tudíž Helenčina a Ríšova studánka přijde vhod. Komu vyhládlo trochu více, čeká na něj více možností na našem ” brněnském moři ” . Obkroužíme ho od Rybárny až po Sokolák a následně se vydáme k našemu cíli, letišti v Medlánkách. Poslední kopec okolo Mniší hory a máme Brno jako na dlani a výlet můžeme probrat během občerstvení U Vrtule.

Posted on

Léto s TRIEXPERT – Praha

Silniční běžecká trasa:

GPX soubor ke stažení  – ZDE.

Trasa na MAPY.CZ – ZDE.

Trasa vede po hojně využívaná cyklostezka podél Vltavy pro běh, brusle i kolo. Vždy je lepší jít sportovat mimo špičku, aby člověk nebyl otrávený z přeplněné stezky. Rovinatý profil, kvalita i šířka asfaltu se střídá, ale až asi na 50 m horšího úseku těsně před závěrem trasy je velmi slušná, spíše výborná. Začátek trasy je až za tenisovými kurty, kde je asfalt špatný a zvlněný, před Trojským mostem, kde se již asfalt rozšiřuje a je bez chyb. Poté váš čeká široký, dlouhý úsek podél řeky se super povrchem až k bufetu – maringotce, kdo by potřeboval, takovýchto občerstvovacích „stanic“ je na trase více 😊  a dále kolem psí ubytovny takřka bez převýšení, jen občas mírné zvlnění a takto to vydrží až k připojení na silnici před Klecánkami, tam je potřeba odbočit vlevo a asfalt je kousek záplatovaný. Poté už jen závěrečný úsek kolem zdymadla v Klecanech a do cíle k lomu.  Teď ještě výklus zpět 😊.

Trailová běžecká trasa:

GPX soubor ke stažení  – ZDE.

Trasa na MAPY.CZ – ZDE.

 

Na konečné tramvají na Jarově začíná 15 km běžecký okruh příjemně zelenou částí Prahy. Od tramvaje seběhnete vlevo od Kauflandu na úpatí parku Třešňovka a vyběhnete na vyhlídkovou cestu skrze jeho hřeben, vlevo od vás otevřený výhled na industriální Prahu, vpravo do zeleně ponořené Hrdlořezy s novou zástavbou. Prudší krátký seběh Vás dovede na začátek poměrně rozsáhlé oblasti zvané Smetanka. Po několika stech metrech se přes lávku dostanete na druhý břeh Rokytky a rovnou zaběhnete do lesa a stezkou vedoucí po jeho vrcholu proběhnete k blízkosti železniční tratě. Pak se pustíte podél Rokytky až ke schodišti, které vás opět vyvede do lesa, kde proběhnete po stezkách až pod most městského okruhu a odtud Vás trasa povede podél jižní strany hloubětínského lesa. V ulici Oborská začnete stoupat téměř na jeho vrchol. Vpravo pod sebou uvidíte Kyjský rybník, jehož hráz po asi 300 m z vrcholu dolů přeběhnete a přes silnici se dostanete do lesní části Čihadla, po pravé ruce opět Rokytka. Vyhoupnete se na opět na vršek lesního porostu, sledujte pečlivě trasu na GPS, budete probíhat lesními cestičkami přes vrchol Horka, abyste seběhli kolmo dolů směrem k obci Hostavice. Zde se pustíte vlevo po hraně lesa a louky a polní cestičkou se dostanete do katastru Dolních Počernic. Jste na devátém kilometru trasy, když máte po pravé ruce rybník Pískovna. Odtud vás trasa povede asi kilometr okrajovou částí obce Hostavice, na louce opět překřížíte potok a lesní cestou s potokem vlevo se vracíte do Kyjí. Pokud máte románský kostel Sv. Bartoloměje před sebou, uhnete podél hlavní silnice vlevo nahoru asi 200 k železniční trati, kde z chodníku zahnete stezkou k nádraží, proběhnete podchodem a za ním prudce vpravo k dolní části Kyjského rybníka. Za železničním mostem vlevo vás čeká cesta podél zahrádek zpět na Smetanku, v té době vás do cíle čeká tříkilometrová pohodová cesta bez převýšení, na které se dá dohnat čas. Opět proběhnete trasou lesního parku Smetánka a po přetnutí Rokytky se po jejím levém břehu dostanete do kilometrového finiše. Cíl je na plácku pod parkem Třešňovka. Nedaleká hospůdka u TJ Slavoj Hrdlořezy vám poskytne občerstvení a odpočinek po rychlých 15 kilometrech.

Cyklistická trasa:

GPX soubor ke stažení  – ZDE.

Trasa na MAPY.CZ – ZDE.

 

Posted on

Léto s TRIEXPERT – Ostrava

Silniční běžecká trasa:

GPX soubor ke stažení  – ZDE.

Trasa na MAPY.CZ – ZDE.

Trasa začíná u tramvajové zastávky U Hradu, poté směřuje přes říčku Lučinu a pokračuje podél pravého (slezského) břehu Ostravice až do Přívozu, kde vede přes silniční most na ulici Muglinovské na druhý břeh (moravský) Ostravice a pokračuje podél jejího břehu zpět přes Komenského sady k Slezskoostravskému hradu, kde končí.

 

Trailová běžecká trasa:

GPX soubor ke stažení  – ZDE.

Trasa na MAPY.CZ – ZDE.

Trasa začíná poblíž hornického muzea na Landeku, dostaneme s k ní autobusem – zastávka Hornické muzeum. Dál vede okolo Landeckého kopce, poté stoupá ve směru Šilheřovice přes Černý les. Následuje klesání lesem směrem na Koblov. U rozcestníku pokračuje prudkým stoupáním na Landek a rozhlednu (u rozhledny je krásný výhled na celou Ostravu), od ní vede stezkou NPP Landek na žlutou, po které pokračuje dál do areálu Landeckého muzea a  cíle trasy.

 

Cyklistická trasa:

GPX soubor ke stažení  – ZDE.

Trasa na MAPY.CZ – ZDE.

Trasa začíná u rozcestníku Kublov – bus po proudu Odry a jejím levém břehu. Mineme Kublov, Antošovické jezero a Mžíkovec u kterého přejedeme na druhou stranu Odry a po červené turistické značce pokračujeme až k Olši, na hranice s Polskem. Tady se dáme vpravo proti proudu Olše po cyklostezce č. 10 a pokračujeme asi 9km, následně odbočíme prudce vpravo do PP Niva Olše na cyklostezku č. 6257 směr Věřňovice. Po ní pokračujeme přes Dolní Lutyni a Skřečoň na okraj Šunychlu. Tady přejedeme na cyklo (Nový Bohumín) K a na konci Štefánikovi ulice na C, prokličkujeme Bohumínem až přijedeme na hlavní cestu, kde se dáme směrem na Pudlov a po cyklostezce E pokračujeme kolem Vrbického jezera až do cíle Kublov – bus.

 

Posted on

Léto s TRIEXPERT – České Budějovice

Silniční běžecká trasa:

GPX soubor ke stažení  – ZDE.

Trasa na MAPY.CZ – ZDE.

 

Trailová běžecká trasa:

GPX soubor ke stažení  – ZDE.

Trasa na MAPY.CZ – ZDE.

Cyklistická trasa:

GPX soubor ke stažení  – ZDE.

Trasa na MAPY.CZ – ZDE.

Trasa začíná a končí v Českých Budějovicích. Od Budvar areny tedy po stezce do Rožnova na hlavní silnici přes Včelnou (tam už lehce do kopce). Poté příjezd do Kamenného újezda, kde je 10. km. Poté podjedeme pod mostem a na cyklostezku směr Rančice, Opalice, Radostice (14,3km), dále doprava na Čertyně a Zaluží. Přes Štěkře až do Zlaté Koruny, kde začíná start vrchařského segmentu (11,26km 595m+) s cílem na Kleťi . Po drobném občerstevení (výborné polívky a skvělý výhled na celé Jižní Čechy, při hezkém počasí dokonce i na rakouské Alpy) vás bude čekat sjezd po stejné trase dolů (opatrně!!!). Na hlavní cca 40,3km odbočíte doleva na Třísov. Přes obec Planinka přes řeku doprava do kopce na Mříč. Odtud doprava a za obcí doleva na Chlumečka, Stupná a Chmelná. Poté na 57km odbočíme doprava na Holašovice. Za Holašovicemi doprava na Jankov a Čakov. Dále už jen do Dubného, Branišova a zpět do ČB.

Posted on

Gebrselassieho duch, živý Farah a štěkající hyeny aneb Běžci v Etiopii. Chystá se premiéra běžeckého filmu.

Tři měsíce běžeckého života na africké náhorní planině. Střih. Skoro tři sta padesát hodin ve střihacím programu. Střih. Běžci v Etiopii – druhý film jihočeského běžce Jiřího Csirika chystá premiéru. Už 17. června od 19:00 v sále pražského kulturního domu Kyje s bohatým doprovodným programem.

Proběhněte se po Etiopii. Přijďte na pražskou premiéru snímku, který natočil přední český běžec Jiří Csirik. Vydal se na tři měsíce do jedné z běžeckých velmocí. Po Etiopii běhal s Davidem Vašem, s nímž spolupracoval už na filmu Běžci v Keni (na něj můžete přijít hned další den, ve čtvrtek 18. 6.) Uvidíte krásy africké přírody a potkáte se s místními obyvateli. Po promítání filmu následuje setkání s aktéry. Připravené bude pivo i grilování. Podle počasí nejspíš pod hvězdnou oblohou na břehu rybníka. Všichni návštěvníci dostanou na vstupenku z promítání slevu v prodejnách TRIEXPERT a jeden výherce pak získá poukázku na speciální běžeckou diagnostiku v ceně 2290 Kč. Program pokračuje ve čtvrtek – opět v 19 hodin – kdy se budou promítat Běžci v Keni.

Pokračování textu Gebrselassieho duch, živý Farah a štěkající hyeny aneb Běžci v Etiopii. Chystá se premiéra běžeckého filmu.

Posted on

Recenze – INOV-8 TRAIL TALON 290

Přinášíme vám videorecenzi čistokrevného univerzálu mezi krosovými botami – INOV-8 TRAIL TALON 290. Obojživelník, který si hravě poradí s nástrahami trailu stejně dobře, jako s delšími úseky po asfaltu. Na svědomí to má především propracovaná podešev s mělkým vzorkem kombinující tři různě tvrdé směsi pryže pro optimální kombinaci přilnavosti a odolnosti. Kromě univerzálního gripu nabízí TRAIL TALON 290 komfortní tlumení, které ho řadí mezi nejpohodlnější modely z nabídky INOV-8. I díky tomu se jedná o dlouhodobě nejprodávanější krosové boty.

Pokračování textu Recenze – INOV-8 TRAIL TALON 290

Posted on

Co dělat, když se zrovna nezávodí?

Co dělat, když se zrovna nezávodí?

Některým tohle období bez závodů nahrálo do karet. Konečně zasloužený odpočinek nebo naopak navýšení zátěže. Pro mnohé sportovce je to ale spíš demotivační doba. Spousty přeložených nebo dokonce zrušených vrcholů sezóny. Není třeba ale házet flintu do žita! Máme pro vás pár tipů, na které se můžete zaměřit pro zpestření vaší, trochu delší, přípravy.

Pokračování textu Co dělat, když se zrovna nezávodí?

Posted on

VR TEC 2020 přináší tombolu běžeckých bot MIZUNO po každém závodě

Spolupráce VR TEC 2020 s MIZUNO a TRIEXPERT

 

Každý účastník jednotlivého závodu “Virtuálního TRIEXPERT CUPU 2020” (VR TEC 2020) má skvělou šanci vyhrát dárkový poukaz na jeden pár běžecké obuvi MIZUNO dle vlastního výběru.

Pokračování textu VR TEC 2020 přináší tombolu běžeckých bot MIZUNO po každém závodě