Posted on Napsat komentář

V TRIEXPERTu se cítím být sama sebou, říká Šárka Kunclová

Sympatická slečna Šárka se před nedávnem stala vedoucí nové běžecké speciální prodejny v Hradci Králové. Přes balet, tanec a jógu se nadchla pro běh, který se stal jejím životním stylem. Má zkušenosti s vedením pracovního týmu a přitahují ji starty nových projektů.

Jak jsi se dostala k práci v TRIEXPERTu?

Našla jsem jednoduše inzerát, že do TRIEXPERTu přijímají nové posily. Překvapilo mě, že hledají do Hradce Králové, na inzerát jsem odpověděla okamžitě. Při pohovoru jsem viděla vznik nové prodejny, která tu vznikala. Velmi mě oslovilo to, že zde v Hradci bude i TRIEXPERT.

Tvůj start v TRIEXPERTu je spojený se vznikem nové běžecké prodejny v Hradci Králové. Vnímala jsi to jako výzvu?

Na výzvy v rámci otevření nových prodejen jsem zvyklá. Mám šest let praxi ve vedoucí pozici, přičemž jsem otvírala novou prodejnu společnosti, u které jsem pracovala před nástupem do TRIEXPERTu. Také jsem zažila rekonstrukce prodejen, kde bylo potřeba sledovat výsledky před a po proměnách prodejny. Vytvářela jsem i sestavování nových pracovních týmů, což mě zocelilo. Nebojím se vstoupit do nových projektů. Nejsem zvyklá přemýšlet o tom, zda mě čekají profesní výhry či pády. Přijde-li příležitost, která mě láká, jdu do ní.

Co jsi o této společnosti věděla předtím?

Především že se jedná o kvalitní běžeckou speciálku. Z mých běžeckých přátel mi tuto speciálku doporučoval v minulosti téměř každý. Vždy mi byla doporučená diagnostika, kterou provádíme a nabídka produktů. Také když jsem k TRIEXPERTu nastoupila, nemusela nikomu ve svém sportovním okolí vysvětlovat, o jakou práci se jedná. TRIEXPERT je v oblasti běžců a cyklistů velmi známý a uznávaný.

Jaký byl začátek? Jak ses zaškolila?

První dny probíhaly v Brně na školení. Poznala jsem zkušené kolegy, sortiment a brněnské zákazníky. Měla jsem pocit, že jsem na správném místě. Těšilo mě pozorovat návštěvníky prodejny. Každý byl jiný, každý měl jiné dotazy, každý měl jiné potřeby. Líbil se mi servis, jaký jim byl poskytnut od kolegů z Brna. Školení o běžeckých botách jsem brala jako tu nejhezčí práci, která mě mohla potkat.
Zajímalo mě vše, co mě Vítek Kněžínek naučil a co mi předal v rámci svých znalostí. Využila jsem vše ze své běžecké praxe a doplnila to novými informacemi. Toho si člověk prostě váží a ví, že se rozhodl správně ve volbě své profese.

Ze kterých pracovních předchozích zkušeností můžeš těžit ve své nové profesi vedoucí běžecké speciálky?

V rámci sportu běh, cyklistika, plavání a jóga. Z každého si vezmete něco. Vždy tuto zkušenost využiji v komunikaci se zákazníkem. V rámci profese je to samozřejmě vedoucí pozice u tří oděvních společností a následně 5 let praxe v prodeji v obchodech s dámskou konfekcí v Praze. Jde o to, že jsem zde poznala největší návštěvnost a nejsilnější zákaznický servis. Pracovala jsem v prodejnách, kde byla i návštěvnost přes 2000 lidí za den. To je stav, kdy se nezastavíte, ale také vás to posílí. Pracovala jsem ve větších týmech. V TRIEXPERTu je kolektiv tak nějak komornější, což je příjemná změna.

Každodenně se setkáváš se zákazníky, kteří se aktivně věnují běhu a shánějí nové informace a vybavení. Jaký je tvůj vztah k tomuto sportu?

Když jsem šla na první větší závod oslovila mě komunita běžců, kterou jsem tam začala poznávat. Pozorovala jsem všechny ty běžce kolem, jak jsou otevření, přátelští a mají společný směr. To byla jedna z věcí, proč mi stálo za to se vracet na další závody a taky proč vyběhnout vždy na další trénink. V běhu najdete přátele, kolegy, soupeře, motivaci. Najdete společné téma. Běh mě vyhecoval. Našel mi vlastně i práci.

Jaké jsou tvé porce odběhaných kilometrů? Píše ti někdo tréninkový plán?

Řadím se mezi běžce, kteří začali běhat sami. Jsem však taková, že jak začnu něco dělat, musí to být precizní. Za čtyři roky aktivního běhu jsem mnoho materiálu nastudovala, navštívila několik odborníků v rámci fyzioterapie, běžela pár běhů s trenérem. Upravovala jsem techniku běhu. Učila se ji zcela znovu. Dodnes s některými odborníky dodržuji pravidelnou komunikaci a navštěvuji je.
Naběhám přibližně 2500 km ročně. Běhám za každého počasí. Za světla i za tmy. Nově běhám i do práce. Snažím se však nebýt jako stroj. Někdy je fajn běh neměřit, neplánovat ho a jen běžet.

Motivují tě starty na běžeckých závodech? Které závody máš ráda?

Postupem času se můj vkus na druhy běžeckých závodů mění. Ač mám ráda běžeckou komunitu, je velmi odlišná na závodech silničních, trailových či u orientačního běhu, kde vidíte běhat celé rodiny, stanují v kempu a sprchují se jen studenou vodou. Velké masové závody jsou anonymní. Je dobré je vyzkoušet, ale už mě tolik nelákají. Malé závody jsou zase o menším množství soupeřů, ale o to větší konkurenci. Když jde na trať deset hodně namakaných běžkyň, tak máte co dělat, aby člověk nebyl poslední. Už se jen tak v davu neztratíte…pak je fajn dát si po závodě pivo. Krásné je jít běžet závod s partnerem, máte pak o celodenní výlet postaráno. Z měst ráda běhám Hradec Králové pro svou rovinu a Liberec pro svou členitost a rozmanitost krajiny.

Jaký máš běžecký cíl v letošní sezoně?

Můj plán pro každou sezonu je stejný. Hlavně ať je bez zranění.

Máš běžecký vzor?

Sleduji pár elitních běžců ať už u nás v Čechách, tak i v zahraničí, ale jen jako inspiraci. Přímý běžecký vzor nemám. Vzory jsem nikdy neměla v žádném směru. Lidé mi dokážou být motivací. Vážím si těch, kteří cestu ke sportu neměli úplně jasnou a danou a stejně se dokázali propracovat k dobrým výsledkům či si tím obohatili život. Často při svém tréninku na jednom desetikilometrovém okruhu potkávám pána, který ho jen chodí, zřejmě i dřív běhal, ale já ho obdivuji za to, že ho celý jen ujde. Vždy mě fascinují lidi, kteří prostě zvolí jinou cestu oproti společnosti a ti, kteří mají vůli věci posouvat kupředu.

Jak se cítíš v novém pracovním kolektivu?

Skvěle. Já jsem ráda za to, že mám kolem sebe sportovce. Cítím se v TRIEXPERTu sama sebou. Doposud mi tento pocit žádné zaměstnání neposkytlo.

S jakými dotazy či poptávkou k vám nejčastěji zákazníci přicházejí?

Naše prodejna v Hradci Králové je otevřena přes měsíc. Poznáváme se – jak zákazníci nás, tak my je. Někdy přijdou cíleně a nákup proběhne rychle, někdy jde se jen svižné shlédnutí nové prodejny zákazníkem změní v delší rozhovor, povídání a diskuzi. Víme, že se k nám dotyčný zase vrátí. To nás odlišuje od ostatních. Jsme přirození a baví nás to. Zákazníci chtějí vše od běžecké diagnostiky, přes výživu, kompresní oblečení až po baťohy. Také chtějí běžecké tréninky, čehož si vážíme.