Posted on

Vojtěch Řimák chce patřit k těm nejlepším na světě.

Jak a kdy ses dostal k práci v běžecké prodejně Anděl?

K pracovní příležitosti v Triexpertu v roce 2015 mě přivedla kamarádka, která na prodejně Anděl dělala vedoucí a sháněla brigádníky, tak jsem neváhal a pracovní nabídku s radostí a nadšením přijal.

Co tě pro tuto práci motivuje? 

Pro tuto práci mě velmi motivuje radost spokojených zákazníků, kterým můžu se svým týmem vyčarovat úsměv na tváři z užitečných rad a radosti z nákupu. Práci v Triexpert však neberu jen jako prodej samotný, ale hlavně předávání důležitých informací a zkušeností, které jsem nasbíral za svou sportovní kariéru.

Každodenně absolvuješ rozhovory se zákazníky ohledně běhání. Jaký je tvůj vztah k běhu?

Běh jsem v mládí nesnášel, protože to byla úmorná dřina a daleko zábavnější mně přišlo jezdit na kole. Postupem času a strávených letech v Triexpertu se tento odpor k běhu však snížil. Po absolvování několika běžeckých závodů (10km,1/2 marathon, B7) mě běh doslova pohltil. Nadále však zůstává jen jako doplňkový sport.

Jak vnímáš pracovní tým TRIEXPERTu? Jaká je spolupráce?

Vystřídal jsem už spoustu brigád a prací, ale až v Triexpertu jsem narazil na jeden z nejlepších kolektivů a i na tu nejlepší šéfovou, která řídí a usměrňuje náš tým na prodejně Anděl. Většina lidí jsou nadšení sportovci se kterými můžu vždy konzultovat své poznatky ze světa sportu.

Jak vnímáš atmosféru v týmu TRIEXPERTU?

Myslím si, že práce všechny baví a nikdo to nebere jen jako povinnost splnit si určitou pracovní dobu. Proto k nám chodí i spousta lidí s úsměvem a vždy si s námi můžou popovídat o všech životních stránkách.

 S jakými dotazy k vám nejčastěji přicházejí zákazníci?

Nejčastěji se na nás zákazníci obrací s tím, že potřebují nové boty. Výběr, diagnostika a poradensví však nechávají na nás. Časté otázky bývají ohledně bolestí a následná konzultace, jak těmto bolestem a zraněním předejít. Občas si někdo přijde jen tak po povídat o tréninku, závodech a životě.

Závodíš?

V běhu závodím velmi rád, ale stále u mě zůstává na prvním místě veslování, ve kterém se stále ještě snažím probojovat k těm nejlepším na světě.

Jak odpočíváš a regeneruješ?

Snažím se odpočívat hlavně v práci ,protože největší tréninkovou porci musím zvládnout v brzkých ranních hodinách a odpočinout si ještě na večerní fázi. V praxi to znamená odejít v 6 hodin ráno z domu a vrátit se kolem 10 večerní, proto na následnou regeneraci, osobní život a odpočinek nezbývá čas.

Jaký je tvůj vztah ke sportu?

Ke sportu jsem se prokousával velmi dlouhou dobu a do 15 let mně přišlo užitečnější jezdit po vesnici na pionýrovi než se hýbat. Po následném zlomu, kdy mě sport doslova pohltil jsem zjistil, že mi může sport nabídnout víc než jen zdravý životní styl a dobrou fyzickou kondici. S každým dalším vyhraným závodem tento apetit stoupal, až jsem měl štěstí probojovat se i k tomu nejvyššímu stupínku, který je snem většiny sportovců.