So
10.00 - 14:00

Co na sebe Martin prozradil?

Od atleta k triatlonistovi.

Každá cesta musí mít svůj cíl. Já našel svůj vysněný cíl, až když jsem objevil krásu tří sportů spojených do jednoho.
Pokud chcete být dobrým v jednom sportu, stačí k tomu talent. Pokud chcete být dobrý v triatlonu, musíte v sobě najít fyzickou a hlavně psychickou odolnost a snášet bolest. To dělá tento sport tak nádherně krutým.

O mně
Od malička jsem se věnoval atletice a fotbalu. V dorosteneckém věku jsem kvůli časové náročnosti skončil s fotbalem a zaměřil se plně na atletiku, kde jsem běhal dlouhé tratě a postupně se vypracoval až do extraligového oddílu PSK Olymp Praha.

Postupně mi samotné běhání po atletickém oválu nestačilo a hledal jsem další sportovní výzvu. Tou výzvou byla zkouška zimního triatlonu, kde jsem při prvním startu vybojoval titul Mistra České republiky.

Následně jsem přešel přes duatlon až k olympijskému sportu, kterým byl triatlon. Začátky nebyly vůbec jednoduché vzhledem k plavecké absenci z mládí. Nechtěl jsem ale nic vzdát a obětoval
jsem triatlonu naprosto vše. Během tří let jsem se výkonnostně posunul ve všech třech disciplínách takovým způsobem, že jsem se začal pohybovat mezi elitou na České i Slovenské půdě.
Časem jsem se zaměřil na střední triatlon a začal objíždět světovou sérii Ironman 70,3, kde jsem se kvalifikoval na Mistrovství světa a začala tak nová éra triatlonové kariéry.

Úspěchy

• Ironman 70,3 Omán 2020 (1,9km/90km/21,1km) - 4hod 18min, 3.místo AG 30-34, 5.místo celkově
  • Ironman 70,3 Pula 2016 (1,9km/90km/21,1km) - 4hod 28min, 4.místo AG 25-29, 17.místo celkově
  • PressburgMan 70,3 2019 (1,9km/90km/21,1km) - 4hod 15min, 2.místo AG 20-39, 3.místo celkově
  • Slovenský pohár 2019 - Celkový vítěz AG 30-34