Posted on

Recenze HOKA ONE ONE Clifton 7

Nová generace nejpopulárnější běžecké obuvi od HOKA ONE ONE je tu a náš kolega, trenér a skvělý běžec, Kamil Krunka, přináší recenzi Clifton 7 po pár týdnech zkoušení. Omluvte, prosím, zhoršenou kvalitu zvuku.

Bežecké boty HOKA ONE ONE Clifton 7  jsou jedny z nejoblíbenějších a nejoceňovanějších modelů  běžeckých bot HOKA ONE ONE. Clifton 7 mají stejnou mezipodešev EVA jako předchozí model a zachovávají si tak svoje skvělé tlumící vlastnosti. Svršek boty je oproti předešlé verzi pohodlnější a prodyšnější. Kolem  paty je nově zvýšený měkký límec, který ochrání Achillovku před zbytečným tlakem a usnadní obouvání a vyzouvání boty. Ideální běžecké boty na každodenní tréninky, dlouhé silniční běhy a maratony, kdy vaše chodidla budou dostatečně chráněna díky Hoka One One tlumícímu systému.

Můžete si vybrat z dámských či pánských modelů, ale tak z rozšířených verzí pro dámy nebo rozšířených verzí pro pány.

Posted on

Recenze Brooks Caldera 4

Barbora Cichá, naše kolegyně a výborná trailová běžkyně, odzkoušela krosové běžecké boty Brooks Caldera 4 v různých terénech i na silnici a napsala recenzi, která třeba rozhodne, že si tyhle obojživelnice koupíte taky.

Už po vybalení z krabice působí Brooks Caldera 4 velmi pohodlným dojmem. Maximalistické tlumení, rozšířená část pro prsty a ne příliš výrazný grip dávají jasně najevo, jakým směrem se bude tenhle model ubírat.

Barča si Cladery 4 vzala s sebou do Dolomit

 

Parametry

 

PodporaNeutrální
Drop4mm
Váha283.5g
TlumeníVysoké
TechnologieBioMoGo DNA
TypTrail

Pěkně popořadě od svršku

První plusový bod, který Caldera 4 ode mě získává je rozšířenější přední část. Podpoří se zde tak přirozenější práce prstů při odrazu a při delších bězích chodidla ocení trochu prostornější konstrukci. Pro ty, které zneklidňuje pohled na „vlající“ tkaničky, najdeme na jazyku poutko pro jejich zastrčení nebo uchycení návleků. I když nový svršek ConduraMud Guard chrání chodilo před nástrahami i těžších trailů, působí spíše dojmem lehkých silničních svršků. Zatím byly boty otestovány jen v chladnějších podmínkách, ale dobrá prodyšnost a rychlé vysychání jsou zaručeny.

 Mezipodešev, aneb velká dávka pohodlí

Hned po prvním nazutí bota působí velmi pohodlným dojmem. Maximalistické tlumení BioMoGo DNA EVA, větší než u předchůdců, je velmi komfortní nejen na dlouhých trailech, ale i na asfaltu. Právě tento aspekt dělá z Caldera 4 univerzální model ve stylu ”ze silnice do terénu”. Malý rozdíl mezi materiálem pod patou a špičkou umožní přirozenější běh. V mezipodešvi nenajdeme žádnou výstuhu v podobě RockPlatu, ale právě větší množství tlumící pěny zajistí, že neucítíme každý kamínek, když už na ně dojde. 

Podešev

Jak již bylo řečeno, jedná se o univerzální model a i jemnější vzorek tomu odpovídá. Adheze na měkkých površích nebude tak velká jako u jiných modelů. Proto jsem tedy Caldery vzala do náročnějšího terénu s nevelkým očekáváním. Závěrem bylo milé překvapení. Přilnavost byla uspokojující jak na kluzkém bahnitém povrchu tak i v poměrně strmých prašných klesáních. Guma TrailTack dovolí běžci kombinovat dlouhé asfaltové úseky a lehký přírodní terén bez poškození.

Závěrem

Brooks Caldera 4 není bota navržená pro rychlost. Stane se ale vaším velmi pohodlným parťákem na běhy v nenáročném terénu. Před vyběhnutím si nebudete muset lámat hlavu s výběrem, Caldera zvládne trail i silnici. Techničtější terén není úplně její doménou, vhodnější jsou pevnější modely s výraznější gripem jako napřiklad Hoka One One Speedgoat. Velmi oceňuji širší střih ve špici, nižší drop a povedený design. Pokud jste vyznavači městských trailů, neváhejte je vyzkoušet! 

Napsala Barbora Cichá

Posted on

Sportujeme venku!

Kód “SPORTUJEMEVENKU” Ti zlevní celý nákup o 10 % – včetně již zlevněného

Akce platí pouze na e-shopu do nedělní půnoci 11. 10. 2020. Nevztahuje se na dárkové poukazy, elektroniku, kola, služby. Může být použita s dalšími kupóny.

Opět jsou tu zákazy a uzavírání. Stále však můžeme běhat, jezdit na kole, chodit na výlety. Budovat naši kondici, imunitu a dobrou náladu. Rozhodli jsme se podpořit Vás ve sportování mimo uzavřené prostory a přinášíme 10 % na celý nákupní košík včetně již zlevněných věcí. Tak abychom Vám ulehčili nákup výbavy, aby vás chladné počasí ani déšť nezastavili. Sportujme venku!

 

Posted on

Výživa na závod

Jak se připravit na běžecký závod z pohledu výživy?

Pokud míříte na závod, určitě už máte něco naběháno. Stejně důležitá jako trénink je ale i správná výživa, která má významný podíl na vašem výkonu. Ovlivňuje totiž, jak se budete cítit na startu, na trati i bezprostředně po doběhu nebo druhý den v práci. Poradíme, na co myslet a co je základ pro ten nejlepší výkon a pocit v závodě.

1) Správná výživa vás dokáže dokonale připravit na závod.

Třeba tím, že vyřeší palčivý problém, co jíst před startem – abyste se cítili sytí a měli energii na závod, ale zároveň vás netrápil pocit těžkosti a nezatížili jste svou trávicí soustavu. To všechno dokáže zajistit Enervit PRE Sport – snadno vstřebatelné sacharidové želé (neobsahuje tuky ani bílkoviny) s nízkým glykemickým indexem (nerozhází hladinu krevního cukru), které aktivuje správné energetické systémy a mimo jiné i zvýší využití tuků jako zdroje energie.

Rozhodně zapomeňte v době 2 hodin před startem na cokoli sladkého – ať už jídlo nebo pití. Potraviny s vysokým glykemickým indexem by vyvolaly v organizmu poplach kvůli skokovému navýšení cukru v krvi. Navíc byste tím významně omezili možnost čerpat energii pro váš výkon z tuku, který je samozřejmě důležitý.

2) Správná výživa vám dodá energii na trati.

Každý běžec čerpá energii kromě tuků i ze sacharidů. Těch ale máme v těle jen omezené množství (glykogen ve svalech a játrech), a tak je třeba s nimi šetřit. Jako nejvhodnější způsob se jeví průběžné dodávání energie prostřednictvím kvalitní sportovní výživy, která nabízí bezproblémovou vstřebatelnost a maximální využitelnost. Nezatížíte tak organizmus a dodáte mu jen to, co při běhu skutečně potřebuje.

Externí přísun energie je skutečně klíčový a v případě delších běhů naprosto nezbytný. Energii můžete tělu dodat prostřednictvím energetických tablet, gelů, koncentrátů nebo tyčinek od Enervitu. Je do jisté míry na vás, jakou formu si vyberete. Na druhou stranu ale platí, že množství a rychlost uvolněné energie se liší v závislosti na složení a formě produktů – nejrychlejší energii poskytují Liquid Gely, nejpomaleji se uvolňuje z tyčinek. Pro průběžné doplňování energie se dobře hodí klasické Enervit Gely.

Na co byste rozhodně neměli zapomínat, to je iontový nápoj. Ten vám dodá jak energii ze sacharidů, tak vypocené tekutiny a minerální látky.

 

3) Se správnou výživou regeneraci skutečně pocítíte.

Proběhnete cílem – a co dál? Chcete fungovat. Věnovat se rodině, mít sílu na práci, energii na další sport. Proto je pro vás důležitá kvalitní regenerace. O tu se hlásí vyčerpaný organizmus, který při závodě trpěl. Potřebuje se dostat zpět do stavu, kdy je mu dobře – musí opravit poškozená svalová vlákna, doplnit ztracenou energii, vypocené minerální látky. Nabídněte mu regenerační nápoj Enervit R2 Sport do 30 minut po výkonu, který dodá energii ve formě sacharidů, aminokyseliny pro svalová vlákna, tekutiny i důležité vitaminy. Navíc ve formě nápoje, který je pro tělo rychle vstřebatelný. A v této fázi hrají roli minuty.

V otázce výživy se můžete spolehnout na Enervit – specialistu na výživu pro vytrvalce.

 

Posted on

S jakou výživou začít?

Co čekat od sportovní výživy a s čím začít?

Často se ptáte, s čím v oblasti sportovní výživy začít, abyste zbytečně neutráceli a zároveň pomohli svému běžeckému výkonu i dlouhodobému růstu výkonnosti. Nabízíme proto stručný přehled oblastí, které se vyplatí řešit a co je pro ně ve výživě klíčové. Včetně tipů, které doplňky sportovní výživy využít.

1) PŘED SPORTEM

Potřebujete tělo na výkon perfektně připravit, nastavit optimálně vnitřní systémy a především si nesmíte škodit. Být připraven na sportovní výkon znamená:

 • mít dostatek zásob v podobě glykogenu,
 • být správně hydratován,
 • mít stabilizované vnitřní prostředí.

Dostatek glykogenových zásob je poměrně dlouhodobá věc. Glykogen ze svalů ubyde vlivem sportovní aktivity a jeho doplňování je tedy vlastně procesem regenerace, o které mluvíme dále.

Být správně hydratován na sport je také záležitostí delšího času. Hydrataci bychom měli řešit neustále a dlouhodobě. Proto pijte průběžně, často a raději po menších doušcích. Což platí i během posledních dvou hodin před výkonem – kdy už se ale rozhodně vyvarujte pití čehokoli sladkého.

Nejčastější chybou v posledních dvou hodinách před sportem je totiž příjem sladkého – sušenky, sladké nápoje, čokoláda, energetické tyčinky a podobně. Z pohledu doplnění energie toto řešení na poslední chvíli nepřinese nic pozitivního, naopak vyvolá zvýšení hladiny krevního cukru (hyperglykémie), která zvýší inzulin v krvi a vyvolá následnou hypoglykémii. Tedy totální destabilizace vnitřního prostředí organizmu s negativním vlivem na sportovní výkon. Vy ale chcete dosáhnout přesně opačného efektu – a proto existuje tzv. předstartovní želé, třeba Enervit PRE Sport.

Co od něj očekávat při konzumaci v posledních 2 hodinách před sportem?

 • Díky nízkému glykemickému indexu nerozhází hladinu krevního cukru, tedy nevyvolá negativní důsledky hyperglykémie.
 • Zamezí hladu nebo pocitům hladu, běžným nepříjemným jevům před startem (kdy na jídlo už není úplně vhodná doba).
 • Nezatíží žaludek a je dobře vstřebatelné – díky absenci bílkovin, tuků a vlákniny.

Želé Enervit PRE Sport je tak jedním ze základních prvků výživy sportovce, protože řeší palčivou otázku, co jíst před sportem. Abyste měli energii, cítili se sytí, ale nebylo vám těžko.

2) BĚHEM SPORTU

Potřebujete dodávat tělu energii, tekutiny i vypocené minerální látky. Proto během výkonu běžci spoléhají na iontový nápoj a energii z dobře vstřebatelných sacharidů ve formě gelů, liquid gelů, tablet nebo tyčinek. Co od nich čekat?

 • Iontový nápoj doplňuje tekutiny, minerální látky (ionty) a dodává energii. Jde o základní výbavu pro váš sportovní výkon.
 • Energetické gely dodávají energii prostřednictvím sacharidů. Podle složení a hustoty se liší množství a rychlost přijaté energie. Zatímco klasické Enervit Gely obsahují rychle i postupně se uvolňující sacharidy pro průběžné doplňování energie, tekuté Enervit Liquid Gely nebo Isotonic Gely nabídnou velmi rychlou energii ve velkém množství. Hodí se tak třeba pro případ krize nebo do finiše závodu.
 • Energetické tablety dodávají energii i minerální látky. Pro někoho mohou být příjemnější alternativou ke gelům.

Iontový nápoj bychom tedy brali jako základ, protože řešit při sportu pitný režim je velmi důležité. Energetické gely, tablety nebo tyčinky jsou pak vhodné v případě déle trvajících výkonů pro doplnění energie, rychlé gely pak v případě krize či klíčové fáze závodu.

3) PO SPORTU

Teď si organizmus říká o vše, co během sportu ztratil. Potřebuje energii, aby doplnil glykogen, aminokyseliny, aby opravil porušená svalová vlákna, vitaminy a minerální látky pro všechny vnitřní pochody a jejich urychlení. Proto existují regenerační nápoje jako třeba Enervit Recovery Drink.

 Pokud regenerační nápoj vypijete v průběhu 30 minut po skončení sportu, uděláte pro svoji regeneraci to nejlepší. Využijete totiž otevřená okna do svalových buněk (tzv. anabolické okno), kterými tam můžete dostat mnoho ze ztracených živin.

Regenerační nápoj tak vlastně připraví organizmus na další trénink, protože odstartuje zaplňování glykogenových rezerv, které jsou pro sportovce důležité. Nastartuje také stabilizaci vnitřního prostředí organizmu a začne s opravováním poškozených svalových vláken.

Regenerační nápoj zkrátka podpoří vaši regeneraci a právě v době regenerace roste vaše výkonnost. Proto bychom regenerační nápoj doporučili po každém těžším tréninku.

Posted on

Novinky od TRIGGER POINT

Co jsou vlastně “trigger points” neboli spoušťové body? Jsou nejrozšířenějšími funkčními změnami u bolestivých poruch, které mohou být i vlastním zdrojem bolesti. Jedná se o zatuhlé body (uzlíky), vyznačující se zvýšeným napětím a bolestivostí. Jakmile dojde ke ztuhnutí svaloviny a vytvoření spouštových bodů, příslušný sval se stáhne. Na dotek se jeví tvrdý a kompaktní. Ztrácí elasticitu a poddajnost. Zůstane – li stažený, postupem času může dojít ke zhoršení jeho prokrvení, což vede k přeměně části vláken na vazivo a ke ztrátě pružnosti. Jak spouštové body vznikají ? Všechno většinou začíná mechanickým poškozením nebo přetížením. Nejohroženější skupinou jsou aktivní lidé ve věku mezi třiceti a padesáti lety. Přitom zdaleka nemusí podat vrcholový sportovní výkon, aby se to stalo. Každý z nás si může poškodit sval i nečekaným dopadem při běžném skoku, spaním v nesprávné poloze nebo nevhodným počítačovým nastavením.

TRIGGER POINT pomůcky dokáží bolest svalů a bolesti v souvisejících oblastech  zmírnit. Navíc pomáhají obnovit elasticitu ve svalech a svalový rozsah. Pokračování textu Novinky od TRIGGER POINT

Posted on

MY slavíme, dárek dostáváte VY!

Nakupte na e-shopu nad 1.000 Kč a použijte kód TRIEXPERT10, kterým si celý košík zlevníte o 10 %. Vztahuje se i na zlevněné položky. Platí pouze jeden den – 31. 8. 2020 do půlnoci. Sleva se nevztahuje na kola, elektroniku, zátěžové testy, tréninky, dárkové poukazy.

Na konci prázdnin roku 2010 se otevřela první prodejně v Brně a za ní postupně dalších 6 běžeckých a triatlonových speciálek. Za 10 let si TRIEXPERT vybudoval jméno mezi běžci, sportovci a zákazníky, kteří si k nám chodí pro odborný servis, kvalitní vybavení, znalý a kamarádský přístup. Jsme totiž také sportovci a chceme být partnerem pro Vaše aktivity. Otevřeli jsme specializovanou laboratoř v Praze, kde děláme zátěžové a speciální testy, včetně plavecké diagnostiky v bazénu s protiproudem. Za 10 let jsme prodali tisíce věcí, které dělali radost, přinášeli lepší prožitek i vyšší výkon. Také jsme odtrénovali stovky účastníků našich kurzů a společně zaběhali na závodech Triexpert Cup.

Sport je radost a to je i náš cíl. Dělat sport radostnější i dalších 10 let.

Posted on

Brigádník/ brigádnice BRNO

BRIGÁDNÍK/BRIGÁDNICE BRNO

Baví Tě běh, kolo, plavání a jsi nejlépe aktivní sportovec? Potřebujeme zapálené brigádníky s chutí se učit se a posouvat se dále. Na prodejnách potřebujeme pomoci s prodejem, administrativou, diagnostikou, konzultacemi. Navíc rozšiřujeme pobočku a tak hledáme člověka, co s námi budovat jedinou triatlonovou prodejnu v Brně.

Náplň práce:

 • prezentace a aktivní prodej běžeckého, plaveckého, triatlonového vybavení světových značek
 • poskytování odborného poradenství v běžecké oblasti
 • diagnostika techniky došlapu, běžecká diagnostika – vše tě naučíme
 • příjem, kontrola a příprava nabízeného sortimentu k prodeji

V případě zájmu se ozvi na tyto kontakty:

Vedoucí prodejny Brno – Miloš Brichta, 774 113 303 , E-mail : kasa.brno@triexpert.cz

Pokud Vás výše uvedené nabídky zaujmou, zašlete nám svůj strukturovaný životopis vč. aktuální fotografie a krátký motivační dopis.

Veškeré Vámi zaslané materiály budou považovány za důvěrné. Odpovědí na tento inzerát dáváte společnosti Triexpert s.r.o. svůj souhlas se zpracováním Vašich osobních dat dle zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů.

Posted on

Jak vybrat trailové boty?

Jak vybrat trailové boty?

Vybírání bot do terénu se od výběru těch silničních v mnohém liší. Již na první pohled je poznáme podle výraznějšího gripu na podešvi, svršek je z pevnějších materiálů a v mnoha případech nedisponují takovou mírou tlumení. Pokud tedy raději než na asfaltu sbíráte kilometry v terénu, je načase pořídit boty k tomu určené.

Pokračování textu Jak vybrat trailové boty?