Posted on

Crazy Idea – hravé oblečení pro všechny

Crazy Idea je značka, která dělá čest svému jménu. Naše první setkátní s tímto extravagantním italským oblečením neproběhlo nikde jinde, než v itálii v rámci závodu Lavaredo Ultratrail. Mezi vystavujícími stánky jeden vyčníval už na první pohled. Množství barev a netypické střihy upoutaly oko nejednoho běžce. Funkční trička v designu flanelových košil, elasťáky vypadající jako džíny, dámská funkční bolerka… Byla to láska na první pohled.

Crazy Idea ale není jenom o pestrých barvách a praštěných nápadech. Tato rodinná italská značka má bohaté zkušenosti s vybavením pro skialpinismus a horolezení a je velmi dobře známá nejen baravami, ale i skvělými střihy a špičkovými materiály.

S velkým nadšením jsme si sami na sobě vyzkoušeli prvních pár kousků a výsledky předčily naše očekávání. Crazy Idea nejenže vyvolávala velký rozruch, ale oblečení především perfektně sedělo a s ničím si nezadalo ani se zavedenými značkami v oblasti silničního i trailového běhání. Nezbývalo, než s napětím sledovat, kdy bude tento italský klenot dostupný i pro český trh.

Tento okamžik právě nastal a my vám s velkou radostí můžeme oznámit, že oblečení Crazy Idea nyní najdete ve vybraných prodejnách Triexpert, kde si okamžitě vybudovalo pevnou pozici mezi dalšími značkami z našeho portfolia. V prvním kole jsme se soustředili především na dámskou kolekci, ale pánové nemusí smutnit, protože i na ně se jistě brzy dostane.

Vzak pro všechny běžkyně je tak jasný. Jestli vás už nudí černá a tlumené barvy, jestli chcete zkusit něco originálního, jestli hledáte oblečení, které bude spolehlivě fungovat… pak musíte Crazy vyzkoušet. Ale pozor, musíme vás varovat… je to silně návykové a u jednoho kousku nezůstanete.

Všechny kousky najdete na našem webu, kde nezapomeňte vybírat barevnými variantami: oblečení_Crazy_Idea

Posted on

Nebuď banán! Správný posed na kole sníží riziko potíží a zlepší výkonnost

Další část seriálu Jak na triatlon, kterou přínáší brněnský DENÍK, se věnuje správnému nastavení posedu kola a zpovídá experta a našeho kolegu Jana Dubce. S dovolením redakce Vám přinášíme tento rozhovor a článek zde.

Praha, Brno /JAK NA TRIATLON/ – Sednout na kolo a jet. Kdekdo si myslí, že na tom není nic složitého, jenže to se mýlí. Správně nastavit posed na kolo je otázka nejmodernější diagnostiky a dohledu zkušeného odborníka. „Když koukám kolem sebe, krvácí mi oči,“ povídá jen v mírné nadsázce Jan Dubec, expert na nastavení posedu. Tomu se věnuje sedmý díl seriálu Deníku Rovnost Jak na triatlon.

Nastavit posed na kolo není jen o zvednutí sedla nebo řídítek. Jde o výsledek komplexní práce s tělem jezdce. „Věci se vzájemně ovlivňují, a když je jedna špatně, člověk se to nesnaží řešit jako celek. Dopracuje se k tomu, že problém se vykompenzuje někde jinde a vše se ještě víc zhorší,“ popisuje Dubec, který se o cyklisty nebo běžce stará ve speciálce Triexpertu v pražských Holešovicích.

Využívá k tomu jedinečnou technologii Guru Fit System, která mění jednotlivé parametry přímo při zátěži, přičemž pracuje i se sklonem anebo simuluje jízdu z kopce a do kopce. Diagnostika zabere přibližně dvě hodiny. „Nastavujeme posedy na každé kolo, silniční, horské, triatlonové i dráhové. Chodí za mnou široké spektrum jezdců od rekreačních až po elitní závodníky,“ líčí expert.
Nalezení správného posedu lze udělat ještě před nákupem kola. „Rovnou u nás na kole kohokoli naučím sedět, odpustí si několik přešlapů. Ušetří spoustu tápání, času i peněz při výběru velikosti kola, správného sedla a jednotlivých komponentů,“ nabádá pětatřicetiletý Dubec.

Pokud si triatlonista nebo cyklista pod odborným dohledem vyladí posed na kolo, sníží riziko dlouhodobějších potíží. „Nejčastěji slyším, že někoho při jízdě bolí záda, za krkem, koleno. To většinou souvisí se špatným držením těla na kole. Špatný návyk si neseme už z pracovního prostředí, podepisuje se na něm životospráva,“ říká odborník, který se kolům věnuje patnáct let a devět se stará o posedy.

guru fit systemČasto svým zákazníkům lepí na rám samolepku s výzvou Nebuď banán, která upozorňuje na nesprávné postavení pánve vůči zádům. „Lidé sedí blbě, pasivně, zhroutí se do pozice, což si přenáší na kolo a ubližují si. Cyklistika je pohyb při nízké intenzitě, ale s vysokým počtem opakování, tedy dlouhou dobu, takže efekt špatného návyku je plíživý. Dochází k chronickému přetěžování, které pomalu člověka rozbíjí, až se jednou rozbije. Náprava je dlouhá a těžká,“ varuje.

Dubec se amatérsky věnuje cyklistice i triatlonu, takže ví, že vhodný posed se projeví také ve výkonu. „Zlepší se efektivita pohybu, se stejným vkladem získá jezdec lepší výstup. Když se odstraní něco, co zamezuje správné práci na kole, může nastat skokové zlepšení,“ podotýká.

Více si o Honzovi můžete přečíst v rozhovoru zde.

Objednejte si nastavení vašeho kola ještě dnes. Nastavení posedu GURU Fit Systém.

Víc informací o nastavení posedu najdete ve videu:

Posted on

Svůj život si bez běhu nedokážu, přiznává Jakub Anderle.

Jak a kdy ses dostal do Triexpertu?

Do Triexpertu jsem se dostal díky internetovému inzerátu začátkem roku 2019. Nalákala mě možnost pracovat v oblasti sportovního vybavení a zároveň na pozici, při které nebudu muset od rána do večera sedět v kanceláři.

Je jasné, že na světě jsou důležitější věci než běhání. Já osobně si ale svůj život bez běhu nedokážu dost dobře představit. Běh je pro mě základní kámen každého dne. Pohybem v přírodě si krásně pročistím hlavu. V neposlední řadě jsou tady evidentní zdravotní benefity – od té doby, kdy jsem začal běhat, už například skoro nevím, co je rýma nebo nachlazení.

Jak vnímáš pracovní kolektiv?

Na Andělu jsme s Luckou a Vojtou, a naše spolupráce zatím nemá chybu. Každý jsme sice přišli z úplně jiného prostředí a od jiné sportovní disciplíny, ale o to je práce v našem kolektivu zajímavější.

Na co se zákazníci nejčastěji ptají?

Nejčastěji se dotazy týkají výběru prvních běžeckých bot – tedy prvních skutečně běžeckých, které mají nahradit staré sešmajdané tenisky nebo jinou obuv, která se pro kondiční běh nehodí. Kromě toho u nás zákazníci často hledají rady ohledně běžecké techniky nebo doporučení týkající se závodní výživy a pozávodní regenerace.

Závodíš?

Závodit jsem začal teprve nedávno. Mým prvním závodem byl Grossglockner Berglauf – závod do vrchu v blízkosti nejvyšší hory Rakouska. Upřímně, pro začátek to nebyla nejšťastnější volba:) Dnes závodím na všech distancích od pěti kilometrů do maratonu. Nejradši mám menší krosy v okolí Prahy jako je třeba Podzimní běh lyžařů v Senohrabech, Babický trail ¼ maraton, nebo Černokostelecká desítka a dvanáctka (na obou se podílím i jako spoluorganizátor). Z maratonů je mojí srdeční záležitostí hlavně Barokomaraton v Plasích u Plzně.

Jak odpočíváš a regeneruješ?

Přeci regeneračním během:)

 

 

Posted on

Dominik Chlupáč tíhne k ultra distancím v náročném horském terénu

Jak a kdy ses dostal k práci v běžecké prodejně TRIEXPERT Brno?

V roce 2017 jsem začal brigádně vypomáhat na každoročním běžeckém seriálu Triexpert Cup, jehož je Triexpert partnerem, a zároveň jsem znal jednoho z bývalých zaměstnanců. Když jsem pak hledal ještě další možnou práci, zastavil jsem se zeptat právě do Triexpertu, jestli někoho nehledají, a od té doby zde pracuji.

Co tě pro tuto práci motivuje? 

Mou celoživotní vášní je sport a baví mě právě toto mé nadšení předávat i zákazníkům. Každodenní kontakt s lidmi přináší různorodé situace, které mě baví řešit, a snažím se zákazníkovi vždy maximálně vyjít vstříc a poskytnout mu co nejlepší informace a servis při prodeji.

Každodenně absolvuješ rozhovory se zákazníky ohledně běhání. Jaký je tvůj vztah k běhu?

Již od dětství jsem se nějakým způsobem věnoval běhu. Nejdřív se jednalo o orientační běh, ke kterému mě přivedl děda. Vše ale bylo spíše na amatérské úrovni a tréninku jsem moc nedal. Od 13 let jsem se pak začal věnovat závodně silniční cyklistice, takže běh se dostal do pozadí a byl spíše doplňkem v zimní přípravě. Na konci roku 2016 jsem však dlouholetou cyklistickou kariéru přerušil a postupně jsem začal opět víc a víc běhat. Za zlomový bych považoval rok 2018, kdy jsem se zúčastnil i větších a delších závodů, jmenovitě například 50 km Transylvania Ultra či 69 km Sudtirol Skyrace, kde se mi podaří dosáhnout i slušných výsledků. Jednoznačně tedy tíhnu spíše k ultra distancím v náročném horském terénu, ale baví mě i silniční závody od kratší pětky až po maraton.

Jak vnímáš pracovní tým TRIEXPERTu? Jaká je spolupráce?

V poslední době se na brněnské pobočce výrazně obměnil pracovní tým. Ale je vidět, že jsme si všichni sedli, a panuje zde dobrá atmosféra. Tím, že máme každý jinou sportovní minulost, tak máme možnost propojit naše znalosti a zkušenosti. To nám následně pomáhá v řešení každodenních zákaznických požadavků.

Jak vnímáš atmosféru v týmu TRIEXPERTu?

Jednoznačně bych ji označil za přátelskou. Jedná se o menší tým, což napomáhá k tomu, abychom se lépe poznali. Spolupráce a kontakt pak není omezen pouze na pracovní dobu, ale přesahuje i mimo, nejčastěji samozřejmě ve formě nějaké společné sportovní aktivity.

S jakými dotazy k vám nejčastěji přicházejí zákazníci?

Nejčastějším zákazníkem, se kterým se setkávám, je zpravidla začínající běžec. V mnoha případech přichází na doporučení známého, který byl se svým nákupem v Triexpertu spokojen. Je zapotřebí zákazníka důkladně vyzpovídat, jelikož velmi často přijde pouze s požadavkem, že by chtěl běžeckou botu. Je tedy nejdříve nutné zjistit, co od nové obuvi očekává, a na základě toho mu vybrat optimální variantu. Nejedná se však samozřejmě jenom o boty, ale dotazy směřují na vše, počínaje výživou a konče samotným tréninkem.

Závodíš?

Jak jsem již zmiňoval, tak se rád zúčastňuji hlavně trailových závodů, které jsou pro mě záživnější než klasické silniční závody. Díky své cyklistické minulosti těžím z naježděných desetitisíců kilometrů, které mi poskytly výborný aerobní základ a sílu. To mi pak pomáhá v dlouhých závodech s náročnými stoupáními. Snažím se však také závodit na kratších silničních závodech, které mi pomáhají získávat potřebnou rychlost.

Jak odpočíváš a regeneruješ?

V poslední době nejraději odpočívám u dobré knihy či filmu. Rád také trávím čas delšími procházkami ve městě či v přírodě. Z regenerace u mě jasně vyhrává sauna, která je pro mě nejlepší fyzický i psychický relax. K tomu je pro mě důležité také dobré jídlo a spánek.

Jaký je tvůj vztah ke sportu?

Označil bych sám sebe jako sportovního nadšence, který se sportu věnuje jak aktivně, tak i pasivně sledováním různých sportovních přenosů či četbou sportovních článků a knih.

 

Posted on

Vojtěch Řimák chce patřit k těm nejlepším na světě.

Jak a kdy ses dostal k práci v běžecké prodejně Anděl?

K pracovní příležitosti v Triexpertu v roce 2015 mě přivedla kamarádka, která na prodejně Anděl dělala vedoucí a sháněla brigádníky, tak jsem neváhal a pracovní nabídku s radostí a nadšením přijal.

Co tě pro tuto práci motivuje? 

Pro tuto práci mě velmi motivuje radost spokojených zákazníků, kterým můžu se svým týmem vyčarovat úsměv na tváři z užitečných rad a radosti z nákupu. Práci v Triexpert však neberu jen jako prodej samotný, ale hlavně předávání důležitých informací a zkušeností, které jsem nasbíral za svou sportovní kariéru.

Každodenně absolvuješ rozhovory se zákazníky ohledně běhání. Jaký je tvůj vztah k běhu?

Běh jsem v mládí nesnášel, protože to byla úmorná dřina a daleko zábavnější mně přišlo jezdit na kole. Postupem času a strávených letech v Triexpertu se tento odpor k běhu však snížil. Po absolvování několika běžeckých závodů (10km,1/2 marathon, B7) mě běh doslova pohltil. Nadále však zůstává jen jako doplňkový sport.

Jak vnímáš pracovní tým TRIEXPERTu? Jaká je spolupráce?

Vystřídal jsem už spoustu brigád a prací, ale až v Triexpertu jsem narazil na jeden z nejlepších kolektivů a i na tu nejlepší šéfovou, která řídí a usměrňuje náš tým na prodejně Anděl. Většina lidí jsou nadšení sportovci se kterými můžu vždy konzultovat své poznatky ze světa sportu.

Jak vnímáš atmosféru v týmu TRIEXPERTU?

Myslím si, že práce všechny baví a nikdo to nebere jen jako povinnost splnit si určitou pracovní dobu. Proto k nám chodí i spousta lidí s úsměvem a vždy si s námi můžou popovídat o všech životních stránkách.

 S jakými dotazy k vám nejčastěji přicházejí zákazníci?

Nejčastěji se na nás zákazníci obrací s tím, že potřebují nové boty. Výběr, diagnostika a poradensví však nechávají na nás. Časté otázky bývají ohledně bolestí a následná konzultace, jak těmto bolestem a zraněním předejít. Občas si někdo přijde jen tak po povídat o tréninku, závodech a životě.

Závodíš?

V běhu závodím velmi rád, ale stále u mě zůstává na prvním místě veslování, ve kterém se stále ještě snažím probojovat k těm nejlepším na světě.

Jak odpočíváš a regeneruješ?

Snažím se odpočívat hlavně v práci ,protože největší tréninkovou porci musím zvládnout v brzkých ranních hodinách a odpočinout si ještě na večerní fázi. V praxi to znamená odejít v 6 hodin ráno z domu a vrátit se kolem 10 večerní, proto na následnou regeneraci, osobní život a odpočinek nezbývá čas.

Jaký je tvůj vztah ke sportu?

Ke sportu jsem se prokousával velmi dlouhou dobu a do 15 let mně přišlo užitečnější jezdit po vesnici na pionýrovi než se hýbat. Po následném zlomu, kdy mě sport doslova pohltil jsem zjistil, že mi může sport nabídnout víc než jen zdravý životní styl a dobrou fyzickou kondici. S každým dalším vyhraným závodem tento apetit stoupal, až jsem měl štěstí probojovat se i k tomu nejvyššímu stupínku, který je snem většiny sportovců.

 

Posted on

Miluji rychlost, říká Lucie Májková

Jak a kdy ses dostala k práci v běžecké prodejně TRIEXPERT Brno?

Po ukončení profesionální atletické kariéry jsem hledala práci, kde bych zůstala nějakým způsobem v kontaktu se sportem. V nabídkách práce jsem zahlédla inzerát na pozici konzultanta a zkusila to.

Co tě pro tuto práci motivuje? 

Spokojení lidé odcházející z prodejny. Je to příjemný pocit, když si například odnáší svoje první běžecké boty nebo boty na svůj první maraton a děkují za dobré rady. Zároveň zde mohu zúročit znalosti z atletiky, kdy vím jaké potíže mohou sportovce trápit a jak jim předcházet případně je odstranit.

Každodenně absolvuješ rozhovory se zákazníky ohledně běhání. Jaký je tvůj vztah k běhu?

Nikdy jsem žádný extrémní běžec nebyla. Když jsem dělala atletiku a měla oběhnout Štrbské pleso, tak jsem byla první kdo brblal. Ale miluji rychlost, proto ráda běhám krátké sprinterské úseky nebo techničtější běhání například kopce nebo úseky s tahačem.

Jak vnímáš pracovní tým TRIEXPERTu? Jaká je spolupráce?

Když jsem nastoupila, tak se tým v Brně poměrně obměnil. Ale myslím si, že jsme si sedli. Vzájemně si pomáháme a navíc jedna holka a dva fajn kluci…to je vždycky dobry 😀

S jakými dotazy k vám nejčastěji přicházejí zákazníci?

Zpravidla se ptají jaký typ bot se hodí na určitý terén. Zákazníky často také zajímá jakou botu zvolit v případě nějakých potíží. Hodně začínajících běžců hledá pomoc nejen při výběru bot, ale také oblečení případně výživy.

Závodíš?

Ano, teď už ne profesionálně. Ale stále se věnuji trojskoku a skoku do dálky.

Jak odpočíváš a regeneruješ?

Nejraději odpočívám v přírodě s pejskem. Na regeneraci využívám především saunu nebo kryoterapii. V létě si zajdu zaplavat.

Jaký je tvůj vztah ke sportu?

Sportuji od dětství, takže ten nejlepší. Krom atletiky mám ráda volejbal, plavání nebo brusle.

Posted on

Recenze – regenerační boty HOKA ONE ONE Recovery

HOKA ONE ONE Recovery

Potřebujete zregenerovat po výkonu, máte namožené nohy a sháníte měkké přezůvky? Chcete kvalitní boty s ověřenou podešví? Ideální volbou jsou regenerační přezůvky od značky HOKA ONE ONE. Můžete si vybrat z varianty flip, tedy žabky, nebo slide, tedy pantofle.

 

Regenerační pantofle HOKA ONE ONE Recovery mají nadstandardní mezipodešev Meta-Rocker s anatomicky šetrným provedením popruhu a tvarování chodidla. Vaše unavené nohy při chůzi v těchto regeneračních pantoflích se budou cítit mnohem lépe. HOKE ONE ONE Recovery můžete nosit bez ponožek a budou vám nohy dýchat a regenerovat po náročném výkonu.

HOKA ONE ONE RecoveryDámské HOKA ONE ONE Recovery zde.

Pánské HOKA ONE ONE Recovery zde.

Posted on

Recenze – běžecké boty ASICS Gel-DS Trainer 24

ASICS Gel-DS Trainer 24

Chtěli byste extravagantní design běžeckých bot se zachováním ověřených kvalit tlumení, ale i s novými vychytávkami jako je třeba ASICS Gel-DS Trainer 24„ponožkový“svršek? ASICS Gel-DS Trainer 24 je ověřená funčkní dynamická silniční běžecká obuv a v dámské verzi je tato duhová kráska originálem na silnicích i závodech.

ASICS Gel-DS Trainer 24 je svižná dynamická bota pro trénink na tvrdém povrchu nebo na běžeckém pásu. Poskytují dostatek komfortu a zkušení nebo lehčí běžci si je mohou vzít na závody. Svršek je vyrobený z prodyšné pleteniny a obepíná chodidlo velmi komfortně s pocitem ponožky. Nízká hmotnost 218 gramů, tvoří optimální hranici: hmotnost-výkon-pohodlí.  Lehká dynamická rychlá běžecká obuv ASICS Gel-DS Trainer 24 nabízí extravagantní look pro pohodlný běh.

ASICS Gel-DS Trainer 24Dámská ASICS Gel-DS Trainer 24 zde.

Pánská ASICS Gel-DS Trainer 24 zde.

Ostatní silniční běžecké boty ASICS zde.

 

Posted on

Recenze – běžecké boty HOKA ONE ONE Carbon

HOKA ONE ONE EVO Carbon Rocket

HOKA ONE ONE EVO Carbon RocketHledáš nekompromisní závodní botu? Pokukuješ po Nike Vaporfly 4%, ale nechceš dát tolik peněz? Konečně je vyjímečná zbraň francouzské značky HOKA ONE ONE. Závodní boty EVO Carbon Rocket!

HOKA ONE ONE EVO Carbon Rocket mají unikátní karbonovým plát, který prochází celou vrstvou mezipodešve, čímž je podobný Nike Vaporfly 4% , což je legenda mezi současnými závodními botami. Avšak HOKA ONE ONE Carbon Rocket stojí daleko méně peněz.

Tyto lehké závodní běžecké boty s 1 mm dropem, vynikající tuhost pěnogumového materiálu s měkčí patou a tužší přední částí. Materiál svršku je příjemný a udrží nohu pevnou a v komfortu i ve vysokém tempu.  HOKA ONE ONE EVO Carbon Rocket je  bezkonkurenční v návratu energie!

Pánské HOKA ONE ONE EVO Carbon Rocket zde.

Závodní boty HOKA ONE ONE zde.

Posted on

Recenze – běžecké boty ASICS Gel Kayano 25

AICS Gel Kayano 2ř

Preferujete při běhání hlavně pohodlí a komfort? Chcete měkkou stabilní botu na tréninky i maratón? Trápí vás nadměrná pronace a ASICS Gel Kayano 25nebo potřebujete, co nejměkčí tlumení? To vše splňuje běžecká obuv ASICS Gel Kayano 25.

Legendární běžecké boty Asics Gel Kayano 25. Nejnovější model této kultovní pronační běžecké boty, a její již 25 verze, je navržena pro těžší běžce, kteří hledají stabilní, bezpečnou a pohodlnou běžeckou botu.  Řada Gel Kayano je dlouhobobě mezi špičkami v tlumení a legendrání japonská značka ASICS ji neustále vylepšuje. Materiál FlyteFoam LYTE v kombinaci s gelovým tlumením, zajistí vaším chodidlům příjemně tlumený a pohodlný dopad, zatímco materiál FlyteFoam PROPEL se postará o dynamický.

Jsou to stabilní boty pro všechny běžce a běžkyně, kteří hledají maximální měkkost a maximální komfort jak pro tréninky, tak či pro maratón. ASICS Gel Kayano 25 je určena i pro lidi s nadměrnou pronací. ASICS Gel KAyano 25 nabízejí také nadmíru pohodlný strukturovaný svršek a dostatečný prostor pro prsty při zachování zpevnění nohy a nártu.

ASICS Gel Kayano 2řDámská verze ASICS Gel Kayano 25 zde.

Pánská verze ASICS Gel Kayano 25 zde.

Ostatní běžecké boty ASICS zde.