Posted on

Recenze – INOV-8 TRAIL TALON 290

Přinášíme vám videorecenzi čistokrevného univerzálu mezi krosovými botami – INOV-8 TRAIL TALON 290. Obojživelník, který si hravě poradí s nástrahami trailu stejně dobře, jako s delšími úseky po asfaltu. Na svědomí to má především propracovaná podešev s mělkým vzorkem kombinující tři různě tvrdé směsi pryže pro optimální kombinaci přilnavosti a odolnosti. Kromě univerzálního gripu nabízí TRAIL TALON 290 komfortní tlumení, které ho řadí mezi nejpohodlnější modely z nabídky INOV-8. I díky tomu se jedná o dlouhodobě nejprodávanější krosové boty.

Pokračování textu Recenze – INOV-8 TRAIL TALON 290

Posted on

Co dělat, když se zrovna nezávodí?

Co dělat, když se zrovna nezávodí?

Některým tohle období bez závodů nahrálo do karet. Konečně zasloužený odpočinek nebo naopak navýšení zátěže. Pro mnohé sportovce je to ale spíš demotivační doba. Spousty přeložených nebo dokonce zrušených vrcholů sezóny. Není třeba ale házet flintu do žita! Máme pro vás pár tipů, na které se můžete zaměřit pro zpestření vaší, trochu delší, přípravy.

Pokračování textu Co dělat, když se zrovna nezávodí?

Posted on

VR TEC 2020 přináší tombolu běžeckých bot MIZUNO po každém závodě

Spolupráce VR TEC 2020 s MIZUNO a TRIEXPERT

 

Každý účastník jednotlivého závodu “Virtuálního TRIEXPERT CUPU 2020” (VR TEC 2020) má skvělou šanci vyhrát dárkový poukaz na jeden pár běžecké obuvi MIZUNO dle vlastního výběru.

Pokračování textu VR TEC 2020 přináší tombolu běžeckých bot MIZUNO po každém závodě

Posted on

Důležitost a funkční vlastnosti běžeckých ponožek

Kvalitní běžecké ponožky jsou stejně důležité jako běžecké boty. Vzniku puchýřů a různých otlaků lze zabránit právě výběrem vhodných běžeckých ponožek. A jaké má zkušenosti s běžeckými ponožkami David Vaš? To se dozvíte v následujícím videu.

Pokračování textu Důležitost a funkční vlastnosti běžeckých ponožek

Posted on

INOV-8 TRAILTOUR 2020

INOV-8 TRAILTOUR 2020 … po první etapě pochopíš…

Běžecký etapák, to si asi ještě neběžel. Každý rok dost možná slintáš na obrazovku při Tour de France, prožíváš každý okamžik Staré dámy. Co takhle přestat žít příběhy jiných a začít žít ten svůj. Naplno. Intenzivně. Se vším, co k tomu patří. Teď a tady. Nakonec, kdy jindy, když ne dnes… Pokračování textu INOV-8 TRAILTOUR 2020

Posted on

Dlouhé běhání v horách mě okouzlilo, říká Dominik Skokan.

Od mala jsem byl vedený k nějakému budování vztahu s přírodou, ale sport jako takový, jsem začal řešit a brát vážněji teprve nedávno. Ultra trail mě trefil úplně náhodou, něco jsem si zkusil a dlouhé běhání v horách mě natolik okouzlilo, že jsem u něj zůstal.

Pokračování textu Dlouhé běhání v horách mě okouzlilo, říká Dominik Skokan.

Posted on

Kola ORBEA bodovala v soutěži Kolo roku 2020

2500 hlasujících návštěvníků stránek ivelo.cz rozhodlo o pořadí v již třináctém ročníku ankety Kolo roku a Design roku. Potvrdilo se, že ORBEA je progresivní značka, která má co nabídnout.

Kola ORBEA se umístila v následujících kategoriích:

Kategorie – MTB celoodpružená 29“

2. místo – ORBEA Occam M-10

Horské celoodpružené kolo ORBEA OCCAM M10 2020 –  celodpružené horské kolo s carbonovým rámem z řady OMR, který kombinuje pohodlí a skvělou tuhost. Kolo je vybaveno sadou Shimano XT, vzduchovou odpruženou vidlicí FOX 34 FLOAT s uzamykáním na řidítkách, rychlé a pevné zapletené kola od výrobce DT na pevných osách.

Pokračování textu Kola ORBEA bodovala v soutěži Kolo roku 2020

Posted on

5 zásad, jak prodloužit životnost běžeckých a cyklistických bot

Hlavní je správný výběr

Jestli-že s trailovou botou běháme častěji na asfaltových silnicích nebo se silniční tretrou vyrážíme do terénu, můžeme počítat s tím, že nám doslouží dříve, než bychom si přestavovali. V tretrách i běžeckých botách existují “univerzálky“, ale není jich mnoho. Jistější je pořídit páry dva, pro každou příležitost, životnost poté bude daleko vyšší. Důležitý je i výběr správně velikosti. V tretrách, kde nemáme chodidlo dostatečně fixované, dochází k rychlému opotřebení svršku. Úzké běžecké boty jsou nejen nepohodlné, ale svrchní materiálně za chvíli doslova praská ve švech.

  Pokračování textu 5 zásad, jak prodloužit životnost běžeckých a cyklistických bot