Prodejny

Zátěžový test laktátová křivka kolo

Cílem zátěžového testu je stanovení aerobního a anaerobního prahu a určení zón efektivních tréninkových intenzit. Provedeme zhodnocení vytrvalostních schopností a odhalíme možnosti zefektivnění tréninku.

Číst více
Kód6030005
Dostupnost
Skladem 
2 790 Kč

Popis

Účelem testu je stanovení aerobního prahu (AP), anaerobního prahu (ANP) a zón tréninkových intenzit (watty, tepová frekvence…). Dále pak určení aktuální úrovně kondice a v případě opakovaného testu i ověření efektivity tréninku. Výsledky testu je možné využít pro efektivní řízení tréninku.

Průběh vyšetření

Test má charakter souvislé, intervalově stupňované zátěže, se standardní délkou intervalu 4 minuty. Na konci čtvrté minuty každého intervalu je proveden odběr kapilární krve z bříška prstu a stanoví se koncentrace laktátu. První interval je vždy absolvován v nízké intenzitě a každý další čtyřminutový interval se zvyšuje zátěž zpravidla o 30 W. Závěrečný interval je absolvován po překročení ANP v submaximální intenzitě. Optimální počet intervalů je 5 – 6.

Doporučení

Pro maximální objektivitu výsledků doporučujeme přistupovat k testu stejně jako k závodu nebo vysoce kvalitnímu tréninku. Minimálně jeden den před testem je vhodné zařadit volno nebo jen lehčí trénink a v posledních dnech před testem upravit vhodným způsobem životosprávu. Poslední větší jídlo by se nemělo konzumovat méně než 1,5 – 2 hodiny před testem.

Cyklistický trenažer je doporučeno zvolit pro tento test tehdy, pokud je cyklistika nejčastěji provozovanou pohybovou aktivitou a testovaný je schopen ji vykonávat dlouhodobě na pravidelné bázi.

Test je prováděn na adrese: TriElab - prodejna TRIEXPERT BIKE Argentinská 4, Praha - Holešovice. Rezervace termínu na holesovice@triexpert.cz nebo na telefonním čísle +420 606 062 768.

Možno zakoupit i jako dárkový poukaz.

Parametry