Prodejny

Zátěžový test Spiroergometrie kolo, tanita/kaliperace - hodnocení

Cílem zátěžového testu je stanovení aerobní kapacity organismu (VO2max), aerobního a anaerobního prahu a maximálního tukového metabolismu. Provedeme detailní analýzu tělesného složení, zhodnotíme vytrvalostní schopnosti a stanovíme jednotlivé zóny tréninkových intenzit.

Číst více
Kód6030002_t/k-hodnocení
Dostupnost
Skladem 
3 890 Kč

Popis

Účelem testu je stanovení aerobní kapacity organismu (VO2max) a zhodnocení vytrvalostních schopností jedince. Dále pak stanovení individuálních ventilačních prahů (aerobní a anaerobní práh), maximálního tukového metabolismu, určení aktuální úrovně kondice a v případě opakovaného testu i ověření efektivity tréninku. Výsledky testu je možné využít pro efektivní řízení tréninku. Součástí testu je i vyhodnocení individuálních tréninkových zón a také analýza tělesného složení pomocí bioimpedančního analyzátoru TANITA MC-780 včetně měření podkožního tuku kaliperací.

Průběh vyšetření

Po desetiminutovém zapracování nízkou až střední intenzitou následuje klidová spirometrie, při které se zjišťují maximální klidové plicní objemy (usilovná vitální kapacita, usilovný výdech za 1 sekundu apod.). Pak následuje kontinuálně stupňovaný test (každou minutu se zátěž zvyšuje o 0,3 W/kg tělesné hmotnosti) od nízké intenzity až po intenzitu subjektivního vyčerpání. V závislosti na individuálních schopnostech je doba trvání testu 6 – 12 minut.

Doporučení

Pro maximální objektivitu výsledků doporučujeme přistupovat k testu stejně jako k závodu nebo vysoce kvalitnímu tréninku. Minimálně jeden den před testem je vhodné zařadit volno nebo jen lehčí trénink a v posledních dnech před testem upravit vhodným způsobem životosprávu. Poslední větší jídlo by se nemělo konzumovat méně než 1,5 – 2 hodiny před testem.

Cyklistický trenažer je doporučeno zvolit pro tento test tehdy, pokud je cyklistika nejčastěji provozovanou pohybovou aktivitou a testovaný je schopen ji vykonávat dlouhodobě na pravidelné bázi.

Kontraindikace použití bioimpedančního analyzátoru Tanita

Raná stádia těhotenství, užívání léků ovlivňujících vodní režim organismu, kardiostimulátory, endoprotézy, osteosyntézy a jiné kovové implantáty.

Test je prováděn na adrese: TriElab - prodejna TRIEXPERT BIKE Argentinská 4, Praha - Holešovice. Rezervace termínu na holesovice@triexpert.cz nebo na telefonním čísle +420 606 062 768.

Možno zakoupit i jako dárkový poukaz.

Parametry