Prodejny

Zátěžový test Spiroergometrie kolo - tanita/kaliperace

Cílem zátěžového testu je stanovení aerobní kapacity organismu (VO2max), aerobního a anaerobního prahu a maximálního tukového metabolismu. Zhodnotíme vytrvalostní schopnosti a provedeme detailní analýzu tělesného složení.

Číst více
Kód6030002_tanita/kaliperace
Dostupnost
Skladem 
2 890 Kč

Popis

Účelem testu je stanovení aerobní kapacity organismu (VO2max) a zhodnocení vytrvalostních schopností jedince. Dále pak stanovení individuálních ventilačních prahů (aerobní a anaerobní práh), maximálního tukového metabolismu, určení aktuální úrovně kondice a v případě opakovaného testu i ověření efektivity tréninku. Výsledky testu je možné využít pro efektivní řízení tréninku. Součásti testu je i analýza tělesného složení pomocí bioimpedančního analyzátoru TANITA MC-780 a měření podkožního tuku kaliperací.

Průběh vyšetření

Po desetiminutovém zapracování nízkou až střední intenzitou následuje klidová spirometrie, při které se zjišťují maximální klidové plicní objemy (usilovná vitální kapacita, usilovný výdech za 1 sekundu apod.). Pak následuje kontinuálně stupňovaný test (každou minutu se zátěž zvyšuje o 0,3 W/kg tělesné hmotnosti) od nízké intenzity až po intenzitu subjektivního vyčerpání. V závislosti na individuálních schopnostech je doba trvání testu 6 – 12 minut.

Doporučení

Pro maximální objektivitu výsledků doporučujeme přistupovat k testu stejně jako k závodu nebo vysoce kvalitnímu tréninku. Minimálně jeden den před testem je vhodné zařadit volno nebo jen lehčí trénink a v posledních dnech před testem upravit vhodným způsobem životosprávu. Poslední větší jídlo by se nemělo konzumovat méně než 1,5 – 2 hodiny před testem.

Cyklistický trenažer je doporučeno zvolit pro tento test tehdy, pokud je cyklistika nejčastěji provozovanou pohybovou aktivitou a testovaný je schopen ji vykonávat dlouhodobě na pravidelné bázi.

Kontraindikace použití bioimpedančního analyzátoru Tanita

Raná stádia těhotenství, užívání léků ovlivňujících vodní režim organismu, kardiostimulátory, endoprotézy, osteosyntézy a jiné kovové implantáty.

Test je prováděn na adrese: TriElab - prodejna TRIEXPERT BIKE Argentinská 4, Praha - Holešovice. Rezervace termínu na holesovice@triexpert.cz nebo na telefonním čísle +420 606 062 768.

Možno zakoupit i jako dárkový poukaz.

Parametry