Posted on Napsat komentář

I sebelepší sportovec se může stále zlepšovat, říká nová trenérka TRIEXPERTu Petra Krejčová

Petra Krejčová, jihočeská triatlonistka patří několik sezon mezi nejužší tuzemskou špičku v dlouhém triatlonu a nově se stala trenérkou TRIEXPERTu v Českých Budějovicích. Před pár lety se po těžkém pádu z kola málem ocitla na invalidním vozíku. Silou vůle překonala nepřízeň osudu, vrátila se k triatlonu a dokonce opanovala svou věkovou skupinu na legendárním IM Hawaii. Jsme rádi, že se stala posilou naší značky.  

Nově ses stala posilou trenérského týmu TRIEXPERTu. Co předcházelo domluvě na této spolupráci?
Oslovil mě Karel Zadák, se kterým se delší dobu znám z triatlonového prostředí. Projekt, který mi nastínil, mi připadal zajímavý a tak jsme se domluvili, za což jsem ráda.

Co jsi věděla předtím o TRIEXPERTu?
Znala jsem TRIEXPERT velmi dobře. Dlouhou dobu používám sortiment této značky pro svou přípravu.

Na jakých podmínkách jste se domluvili?
Budu v Českých Budějovicích připravovat skupinu lidí v atletickém a plaveckém tréninku.

Jaké jsou vstupní předpoklady pro potenciální zájemce trénovat ve tvé skupině? S kolika sportovci počítáš?
Počet lidí ve skupině zatím není ještě uzavřený. V atletice i v plavání se budeme snažit především o zlepšení v technických parametrech. To znamená, že příprava je určena pro kohokoliv, bez ohledu na to, jak schopný je to běžec nebo plavec. Protože i ten sebelepší sportovec se může neustále zlepšovat.

Ve sportovním prostředí se pohybuješ dlouhé roky, ať už v roli trenérky či uznávané triatlonistky. Jaké jsou tvé dosavadní zkušenosti, ze kterých můžeš těžit?
Trénování se věnuji několik let. V Českých Budějovicích připravuji mladé plavce i triatlonisty. Navíc vedu kurzy plavecké techniky pro dospělé. Studovala jsem fakultu tělovýchovy a sportu, což je velmi dobrá škola pro to, aby se člověk následně mohl věnovat trenéřině. Pracuji jako fitness instruktorka a pravidelně se účastním různých kurzů pro zlepšení své kvalifikace. Dále si dělám triatlonovou trenérskou licenci 2.trenérské třídy.

Dlouhodobě patříš do nejužší špičky mezi ženami na poli dlouhého triatlonu u nás. Kudy vedla tvoje cesta k tomuto sportu?
Moje sportovní minulost je celkem pestrá. Začínala jsem s házenou a závodně dělala i atletiku. Se Slavií Praha jsem se stala v házené mistryní České republiky. K triatlonu jsem se dostala kolem roku 2005.

V letošní edici pohárových závodů v dlouhém triatlonu a duatlonu Ford Czechman Tour jsi brala stříbro v celkovém bodování. Lepší byla jen Helena Kotopulu. Závodila jsi i v zahraničí na velkých triatlonových akcích. Jak hodnotíš uplynulou sezonu? Z čeho máš největší radost, co tě zklamalo?
Radost mám z každého povedeného závodu a letos jich bylo několik. Možná nejvýš bych stavěla vítězství ve své věkové kategorii na Ironman ve francouzském Nice, kde jsem si zajistila start na mistrovství světa na Havaji. Bohužel jsem nesehnala dostatek financí, abych na Havaji mohla startovat. A to bylo asi to, co mě v této sezoně nejvíc zklamalo.

Jaké máš další sportovní plány?
Ráda bych si udržela současnou výkonnost a i nadále zkusila prohánět a porážet mladší soupeřky. To, co mám připraveno pro svěřence, neprozradím. Bude to pro ně takové překvapení.