Blog

Plavecké pomůcky

Chceš plavat jako Michael Phelps? Vezmi si na to packy, desku, piškot a fištrón a vypiluj svůj kraul technickými cvičeními do dokonalosti! Plavecké ráno v Podolí připomíná návštěvu v hračkářství. Každý z trénujících borců dorazí s pytlíčkem, který si vyplaval v posledním závodě, plným roztodivných pomůcek. Ty si vyloží na okraj bazénu, na  skokanský blok si přilepí papírek s tréninkem a započne s hravou zimní přípravou. Po rozplavání následují roztodivná technická cvičení, k jejichž plnění si plavec postupně přibírá jednotlivé hračky.
 

Zobrazit celý článek

Z deníčku triatlonové začátečnice 1 - Polykání andělíčků v plaveckém pekle

Miluji ranní plavání v moři následované výletem na kole, a den ukončený večerním proběhnutím po pláži. Triatlonista je člověk, který má rád totéž, jen u toho o trochu víc spěchá. Jak začít s triatlonem, když nejsi sportem vyšvihaná gazela ani triatlonová manželka? Najdi si krutopřísného trenéra, nekoukej se do zrcadla a neztrácej smysl pro humor!
 

Zobrazit celý článek

Z deníčku triatlonové začátečnice 3: S úsměvem žraloka

Nesnáším neopren! Je pro mě zdrojem stresu, protože při jeho oblékání trpím panikou, že ho protrhnu nehtem (je z půjčovny). Proto jej začínám oblékat buď zbytečně brzy, abych se v něm půlhodiny před startem pekla ve vlastní šťávě, nebo příliš pozdě, čímž paniku z protržení hbitě zkombinuji s panikou z toho, že ho nestihnu včas zapnout. Respektive – nestihnu včas ukecat někoho hezkého a ramenatého, aby mi ho zapnul, takže to bude muset udělat břichatý přihlížející důchodového věku, který při tom bude vilně funět.

Zobrazit celý článek

Z deníčku triatlonové začátečnice 4: Lekce Benidorm

Miluji ranní plavání v moři následované výletem na kole, a den ukončený večerním proběhnutím po pláži. Triatlonista je člověk, který má rád totéž, jen u toho o trochu víc spěchá. Jak začít s triatlonem, když nejsi sportem vyšvihaná gazela ani triatlonová manželka? Vyjeď si na triatlonový kemp, zjisti na vlastní kůži, jak chutná třífázový trénink a - neztrácej smysl pro humor!
 

Zobrazit celý článek

Plavky Funky Trunks a Funkita

Nekonvenční, veselé, divoce barevné a vtipně vzorované. Plavky mohou být nejen funkční, ale i funky. Obleč si je a pomohou Ti rozsvítit i těžký trénink v šest ráno. V bazénu Tě upoutají na první pohled. Modrou vodou projede okolo Tebe barevný záblesk. Nemůžeš od něj odtrhnout oči, v moři černé a modré se výrobky této australské značky rovnají zjevení. Najednou není třeba dívat se jen na funkčnost a vypadat při tréninku jako mnich či jeptiška.

Zobrazit celý článek

Masážní a regenerační pomůcky TRIGGER POINT

V naší nabídce nalezneš i profesionální automasážní a regenerační pomůcky americké značky TRIGGER POINT.

Zobrazit celý článek

Videoanalýza techniky plavání

Ať se s kraulovou technikou pereš jako úplný začátečník nebo potřebuješ coby zkušený matador poradit s posledními nuancemi, teprve důkladná videoanalýza posune tvoji plaveckou techniku k úplné dokonalosti. V obou případech zamíříš do bazénu s protiproudem v Triexpertu a na chvíli se staneš filmovou hvězdou. Průvodkyní v nápravě tvého stylu bude Mgr. Lenka Kovářová, PhD., vynikající triatlonistka, účastnice dvou olympiád a několikanásobná medailistka ze závodů světového poháru.
 

Zobrazit celý článek

Bazén s protiproudem

Stejně jako běžecké boty nejlépe vyzkoušíš při běhu a kolo při svezení se na něm, tak i neopren nejlépe vyzkoušíš jedině plaváním. My Ti tuto možnost jako jedni z mála přinášíme.

Zobrazit celý článek

František Schoval – S TRIEXPERT trenérem o triatlonu, tréninku a tajných tipech

Tvář Franty Schovala je známá všem, kteří alespoň občas zajdou na nějaký český triatlonový závod. Franta totiž triatlon miluje a v sezóně téměř není víkendu, kdy by nikde nezávodil. Jeho přerod z běžce na triatlonistu zavinily problémy s achillovkami a vzhledem k jeho výkonům v rámci Českého Poháru v triatlonu se dá říct, že všechno špatné bylo nakonec pro něco dobré. TRIEXPERT Frantu letos ukořistil nejen jako sportovní posilu svého TRIEXPERT MILT Racing Teamu, ale nově také jako plaveckého trenéra. A o tréninku jeho i jeho svěřenců jsme Frantu vyzpovídali pro náš blog.
 

Zobrazit celý článek
12