Prodejny
Běžecká diagnostika

Běžecká diagnostika

  • Absolvovat běžeckou diagnostiku je velice důležité pro výběr správné běžecké obuvi.
  • Diagnostikou odhalíme, jaký máte typ došlapu, a následně vybereme z velkého množství bot tu ideální pro Vás.
  • Diagnostika je časově nenáročná.
  • Výsledky získáte okamžitě.

Jak probíhá běžecká diagnostika

Běžecká diagnostika začíná chůzí na boso na běžeckém pásu sloužícím k rozehřátí. Následuje pomalý klus, až rychlý běh - dle individuálních schopností. Budete mít možnost vlastního nastavení zátěže. Vždy doporučujeme běžet alespoň 1 – 2 minuty, abyste si na pás zvykli a Váš běžecký pohyb byl co nejpřirozenější. Vyšetření zvládne úplně každý.

Diagnostika na běžeckém pásu Pohyb nahrávaný kamerou

Při běhu bude Váš pohyb snímat speciální videokamera s vysokým rozlišením. Následně při zpomaleném přehrávání rozebereme jednotlivé fáze Vašeho běhu.

Co diagnostika odhalí

Diagnostika odhalí typ Vašeho došlapu (pronační, supinační, neutrální) a případně odhalíme nepatrné dysfunkce, které při velké běžecké zátěži mohou způsobit i závažná poranění.

Na základě provedeného vyšetření a na něho navazujícího vyšetření na tlakové desce (nebo na skenovacím přístroji) doporučíme pro Vás nejvhodnější běžecké boty a případně i běžecké vložky.

Skenování chodidel na tlakové desce

Díky tlakové desce jsme schopni určit tvar klenby Vašeho chodidla a odhalit přetěžované partie. Vyšetření trvá asi 10 vteřin, kdy je třeba nehybně stát na tlakové desce. Deska vytvoří sken chodidel s vyznačením opěrných bodů, barevným vyznačením tlaku chodidel působících na desku a 3D obraz tlaku působícího na desku.

Tlaková deska Muž na tlakové desce

Při používání tlakové desky je možné výsledek uložit a při dalších návštěvách naší běžecké prodejny porovnat aktuální stav s minulými výsledky diagnostiky. Výsledek z tlakové desky je možné poslat emailem.

Jak vybrat správné běžecké boty

V krátkém videu se dozvíte, jak dokážeme poradit s výběrem vhodné běžecké obuvi. Běžeckou diagnostiku a skenování chodidel na tlakové desce provádíme na všech prodejnách bez nutnosti objednání.

Běžeckou diagnostiku v hodnotě 600 Kč Vám nabídneme zdarma při nákupu běžeckých bot.