Posted on

5 zásad, jak prodloužit životnost běžeckých a cyklistických bot

Hlavní je správný výběr

Jestli-že s trailovou botou běháme častěji na asfaltových silnicích nebo se silniční tretrou vyrážíme do terénu, můžeme počítat s tím, že nám doslouží dříve, než bychom si přestavovali. V tretrách i běžeckých botách existují “univerzálky“, ale není jich mnoho. Jistější je pořídit páry dva, pro každou příležitost, životnost poté bude daleko vyšší. Důležitý je i výběr správně velikosti. V tretrách, kde nemáme chodidlo dostatečně fixované, dochází k rychlému opotřebení svršku. Úzké běžecké boty jsou nejen nepohodlné, ale svrchní materiálně za chvíli doslova praská ve švech.

  Pokračování textu 5 zásad, jak prodloužit životnost běžeckých a cyklistických bot

Posted on

RUN magazín ke každému nákupu. Proč ho číst?

Běháte často a moc vás to baví? Tak to nastal ten správný čas se začít trochu běžecky vzdělávat! Časopis RUN vám zodpoví všechny vaše běžecké dotazy. I když máte kamaráda, který je třeba ve výkonnosti o krok napřed, ne vše, co říká, můžete aplikovat i na sebe. Proto pro nadšence každý měsíc vychází zhruba stostránkové vydání napěchované články s běžeckou a triatlonovou tématikou. Například zde najdete rubriky:

Pokračování textu RUN magazín ke každému nákupu. Proč ho číst?

Posted on

Novinky od značky Hoka One One pro jaro 2020

Kdo značku běžeckých bot Hoka One One nezná, na první pohled na něj bude působit jako maximalistická a přetlumená. To byl také prvotní záměr této francouzské firmy, která se zaměřila na pohodlí ultratrailových běžců. Skloubení velké míry tlumení a nízké váhy přineslo do světa dlouho distančního běhu revoluci. Dnes se ale Hoka zdaleka nespecializuje jen na maximálně komfortní boty, ale mají modely jak pro profesionální silniční závodníky, tak pro začínající trailové běžce. A tohle jsou novinky z kolekce pro jaro 2020, kterou máme nyní v TRIEXPERTU:

Pokračování textu Novinky od značky Hoka One One pro jaro 2020

Posted on

Servis kol funguje! Objednej se na jarní prohlídku!

SERVIS FUNGUJE

PONDĚLÍ až PÁTEK od 10:00 do 13:00 

V prostorách TRIEXPERT BIKE může být s naším servisním technikem (v roušce, s rukavicemi) v místě pouze jeden zákazník (také musí být v roušce). Proto je nutné se domluvit na termín telefonicky dopředu. Prosím volejte pouze od 10:00 do 13:00.

Pokračování textu Servis kol funguje! Objednej se na jarní prohlídku!

Posted on

Pro jaký sporttester se rozhodnout?

Každý kdo začíná běhat, potřebuje pár věcí do začátku, bez kterých se neobejde. Věc číslo jedna jsou kvalitní běžecké boty, věc číslo dvě je funkční oblečení a věc číslo tři jsou hodinky. Lépe řečeno Sporttestery nebo chytré hodinky s GPS, protože od nich očekáváme více než pouhé měření času. Pokračování textu Pro jaký sporttester se rozhodnout?

Posted on

Jak správně čistit běžecké boty.

Nejenom správně zvolené běžecké boty (na silnici či do terénu), správné obouvání, zavazování tkaniček, ale i čištění, přispívá k prodloužení životnosti běžecké obuvi a komfortu chodidel. O boty je nutno pečovat nejenom proto, aby z Vás neopadala tuna blata v předsíni a na stezce se za Vámi neotáčeli ostatní běžci s opovržlivými pohledy, ale hlavně proto, aby se Vaše chodidla cítila jak bavlnce a boty Vám déle vydržely. Pokračování textu Jak správně čistit běžecké boty.

Posted on

Používáš měření tepů správně?

Nebo spíše, máš nastavené zóny na hodinkách správně?

Pro výpočet zón je notoricky známý vzoreček pro výpočet maximálního tepu 220 – věk. Ale pokaždé, když ho někdo použije, nějakému odborníkovi pukne srdce.

  1. Je zastaralý a již nějakých 20 let je k dispozici přesnější 208 – 0.7 x věk
  2. Ačkoli se tváří jako výpočet, tak ve skutečnosti jde jen o velmi hrubý odhad, to platí i pro novější vzorec

Pokračování textu Používáš měření tepů správně?

Posted on

Jak správně pečovat o běžeckou obuv

Péče o běžecké boty

Běžeckou obuv volíme podle typu terénu, ve kterém budeme běhat

  • krosové boty pouze do terénu (suť, štěrková cesta, bláto, oraniště, lesní cesta), které mají podrážku z měkčí směsi kvůli lepší přilnavosti k terénu a na technických pasážích v členitém a skalnatém běhu.
  • silniční a boty na zpevněné cesty (šotolina, polní ušlapaná cesta, parkové cesty). Směs podrážky se volí tvrdší, kvůli odolnost vůči zpevněným cestám.

Pokračování textu Jak správně pečovat o běžeckou obuv