Posted on

Svůj život si bez běhu nedokážu, přiznává Jakub Anderle.

Jak a kdy ses dostal do Triexpertu?

Do Triexpertu jsem se dostal díky internetovému inzerátu začátkem roku 2019. Nalákala mě možnost pracovat v oblasti sportovního vybavení a zároveň na pozici, při které nebudu muset od rána do večera sedět v kanceláři.

Je jasné, že na světě jsou důležitější věci než běhání. Já osobně si ale svůj život bez běhu nedokážu dost dobře představit. Běh je pro mě základní kámen každého dne. Pohybem v přírodě si krásně pročistím hlavu. V neposlední řadě jsou tady evidentní zdravotní benefity – od té doby, kdy jsem začal běhat, už například skoro nevím, co je rýma nebo nachlazení.

Jak vnímáš pracovní kolektiv?

Na Andělu jsme s Luckou a Vojtou, a naše spolupráce zatím nemá chybu. Každý jsme sice přišli z úplně jiného prostředí a od jiné sportovní disciplíny, ale o to je práce v našem kolektivu zajímavější.

Na co se zákazníci nejčastěji ptají?

Nejčastěji se dotazy týkají výběru prvních běžeckých bot – tedy prvních skutečně běžeckých, které mají nahradit staré sešmajdané tenisky nebo jinou obuv, která se pro kondiční běh nehodí. Kromě toho u nás zákazníci často hledají rady ohledně běžecké techniky nebo doporučení týkající se závodní výživy a pozávodní regenerace.

Závodíš?

Závodit jsem začal teprve nedávno. Mým prvním závodem byl Grossglockner Berglauf – závod do vrchu v blízkosti nejvyšší hory Rakouska. Upřímně, pro začátek to nebyla nejšťastnější volba:) Dnes závodím na všech distancích od pěti kilometrů do maratonu. Nejradši mám menší krosy v okolí Prahy jako je třeba Podzimní běh lyžařů v Senohrabech, Babický trail ¼ maraton, nebo Černokostelecká desítka a dvanáctka (na obou se podílím i jako spoluorganizátor). Z maratonů je mojí srdeční záležitostí hlavně Barokomaraton v Plasích u Plzně.

Jak odpočíváš a regeneruješ?

Přeci regeneračním během:)

 

 

Posted on

Dominik Chlupáč tíhne k ultra distancím v náročném horském terénu

Jak a kdy ses dostal k práci v běžecké prodejně TRIEXPERT Brno?

V roce 2017 jsem začal brigádně vypomáhat na každoročním běžeckém seriálu Triexpert Cup, jehož je Triexpert partnerem, a zároveň jsem znal jednoho z bývalých zaměstnanců. Když jsem pak hledal ještě další možnou práci, zastavil jsem se zeptat právě do Triexpertu, jestli někoho nehledají, a od té doby zde pracuji.

Co tě pro tuto práci motivuje? 

Mou celoživotní vášní je sport a baví mě právě toto mé nadšení předávat i zákazníkům. Každodenní kontakt s lidmi přináší různorodé situace, které mě baví řešit, a snažím se zákazníkovi vždy maximálně vyjít vstříc a poskytnout mu co nejlepší informace a servis při prodeji.

Každodenně absolvuješ rozhovory se zákazníky ohledně běhání. Jaký je tvůj vztah k běhu?

Již od dětství jsem se nějakým způsobem věnoval běhu. Nejdřív se jednalo o orientační běh, ke kterému mě přivedl děda. Vše ale bylo spíše na amatérské úrovni a tréninku jsem moc nedal. Od 13 let jsem se pak začal věnovat závodně silniční cyklistice, takže běh se dostal do pozadí a byl spíše doplňkem v zimní přípravě. Na konci roku 2016 jsem však dlouholetou cyklistickou kariéru přerušil a postupně jsem začal opět víc a víc běhat. Za zlomový bych považoval rok 2018, kdy jsem se zúčastnil i větších a delších závodů, jmenovitě například 50 km Transylvania Ultra či 69 km Sudtirol Skyrace, kde se mi podaří dosáhnout i slušných výsledků. Jednoznačně tedy tíhnu spíše k ultra distancím v náročném horském terénu, ale baví mě i silniční závody od kratší pětky až po maraton.

Jak vnímáš pracovní tým TRIEXPERTu? Jaká je spolupráce?

V poslední době se na brněnské pobočce výrazně obměnil pracovní tým. Ale je vidět, že jsme si všichni sedli, a panuje zde dobrá atmosféra. Tím, že máme každý jinou sportovní minulost, tak máme možnost propojit naše znalosti a zkušenosti. To nám následně pomáhá v řešení každodenních zákaznických požadavků.

Jak vnímáš atmosféru v týmu TRIEXPERTu?

Jednoznačně bych ji označil za přátelskou. Jedná se o menší tým, což napomáhá k tomu, abychom se lépe poznali. Spolupráce a kontakt pak není omezen pouze na pracovní dobu, ale přesahuje i mimo, nejčastěji samozřejmě ve formě nějaké společné sportovní aktivity.

S jakými dotazy k vám nejčastěji přicházejí zákazníci?

Nejčastějším zákazníkem, se kterým se setkávám, je zpravidla začínající běžec. V mnoha případech přichází na doporučení známého, který byl se svým nákupem v Triexpertu spokojen. Je zapotřebí zákazníka důkladně vyzpovídat, jelikož velmi často přijde pouze s požadavkem, že by chtěl běžeckou botu. Je tedy nejdříve nutné zjistit, co od nové obuvi očekává, a na základě toho mu vybrat optimální variantu. Nejedná se však samozřejmě jenom o boty, ale dotazy směřují na vše, počínaje výživou a konče samotným tréninkem.

Závodíš?

Jak jsem již zmiňoval, tak se rád zúčastňuji hlavně trailových závodů, které jsou pro mě záživnější než klasické silniční závody. Díky své cyklistické minulosti těžím z naježděných desetitisíců kilometrů, které mi poskytly výborný aerobní základ a sílu. To mi pak pomáhá v dlouhých závodech s náročnými stoupáními. Snažím se však také závodit na kratších silničních závodech, které mi pomáhají získávat potřebnou rychlost.

Jak odpočíváš a regeneruješ?

V poslední době nejraději odpočívám u dobré knihy či filmu. Rád také trávím čas delšími procházkami ve městě či v přírodě. Z regenerace u mě jasně vyhrává sauna, která je pro mě nejlepší fyzický i psychický relax. K tomu je pro mě důležité také dobré jídlo a spánek.

Jaký je tvůj vztah ke sportu?

Označil bych sám sebe jako sportovního nadšence, který se sportu věnuje jak aktivně, tak i pasivně sledováním různých sportovních přenosů či četbou sportovních článků a knih.

 

Posted on

Vojtěch Řimák chce patřit k těm nejlepším na světě.

Jak a kdy ses dostal k práci v běžecké prodejně Anděl?

K pracovní příležitosti v Triexpertu v roce 2015 mě přivedla kamarádka, která na prodejně Anděl dělala vedoucí a sháněla brigádníky, tak jsem neváhal a pracovní nabídku s radostí a nadšením přijal.

Co tě pro tuto práci motivuje? 

Pro tuto práci mě velmi motivuje radost spokojených zákazníků, kterým můžu se svým týmem vyčarovat úsměv na tváři z užitečných rad a radosti z nákupu. Práci v Triexpert však neberu jen jako prodej samotný, ale hlavně předávání důležitých informací a zkušeností, které jsem nasbíral za svou sportovní kariéru.

Každodenně absolvuješ rozhovory se zákazníky ohledně běhání. Jaký je tvůj vztah k běhu?

Běh jsem v mládí nesnášel, protože to byla úmorná dřina a daleko zábavnější mně přišlo jezdit na kole. Postupem času a strávených letech v Triexpertu se tento odpor k běhu však snížil. Po absolvování několika běžeckých závodů (10km,1/2 marathon, B7) mě běh doslova pohltil. Nadále však zůstává jen jako doplňkový sport.

Jak vnímáš pracovní tým TRIEXPERTu? Jaká je spolupráce?

Vystřídal jsem už spoustu brigád a prací, ale až v Triexpertu jsem narazil na jeden z nejlepších kolektivů a i na tu nejlepší šéfovou, která řídí a usměrňuje náš tým na prodejně Anděl. Většina lidí jsou nadšení sportovci se kterými můžu vždy konzultovat své poznatky ze světa sportu.

Jak vnímáš atmosféru v týmu TRIEXPERTU?

Myslím si, že práce všechny baví a nikdo to nebere jen jako povinnost splnit si určitou pracovní dobu. Proto k nám chodí i spousta lidí s úsměvem a vždy si s námi můžou popovídat o všech životních stránkách.

 S jakými dotazy k vám nejčastěji přicházejí zákazníci?

Nejčastěji se na nás zákazníci obrací s tím, že potřebují nové boty. Výběr, diagnostika a poradensví však nechávají na nás. Časté otázky bývají ohledně bolestí a následná konzultace, jak těmto bolestem a zraněním předejít. Občas si někdo přijde jen tak po povídat o tréninku, závodech a životě.

Závodíš?

V běhu závodím velmi rád, ale stále u mě zůstává na prvním místě veslování, ve kterém se stále ještě snažím probojovat k těm nejlepším na světě.

Jak odpočíváš a regeneruješ?

Snažím se odpočívat hlavně v práci ,protože největší tréninkovou porci musím zvládnout v brzkých ranních hodinách a odpočinout si ještě na večerní fázi. V praxi to znamená odejít v 6 hodin ráno z domu a vrátit se kolem 10 večerní, proto na následnou regeneraci, osobní život a odpočinek nezbývá čas.

Jaký je tvůj vztah ke sportu?

Ke sportu jsem se prokousával velmi dlouhou dobu a do 15 let mně přišlo užitečnější jezdit po vesnici na pionýrovi než se hýbat. Po následném zlomu, kdy mě sport doslova pohltil jsem zjistil, že mi může sport nabídnout víc než jen zdravý životní styl a dobrou fyzickou kondici. S každým dalším vyhraným závodem tento apetit stoupal, až jsem měl štěstí probojovat se i k tomu nejvyššímu stupínku, který je snem většiny sportovců.

 

Posted on

Miluji rychlost, říká Lucie Májková

Jak a kdy ses dostala k práci v běžecké prodejně TRIEXPERT Brno?

Po ukončení profesionální atletické kariéry jsem hledala práci, kde bych zůstala nějakým způsobem v kontaktu se sportem. V nabídkách práce jsem zahlédla inzerát na pozici konzultanta a zkusila to.

Co tě pro tuto práci motivuje? 

Spokojení lidé odcházející z prodejny. Je to příjemný pocit, když si například odnáší svoje první běžecké boty nebo boty na svůj první maraton a děkují za dobré rady. Zároveň zde mohu zúročit znalosti z atletiky, kdy vím jaké potíže mohou sportovce trápit a jak jim předcházet případně je odstranit.

Každodenně absolvuješ rozhovory se zákazníky ohledně běhání. Jaký je tvůj vztah k běhu?

Nikdy jsem žádný extrémní běžec nebyla. Když jsem dělala atletiku a měla oběhnout Štrbské pleso, tak jsem byla první kdo brblal. Ale miluji rychlost, proto ráda běhám krátké sprinterské úseky nebo techničtější běhání například kopce nebo úseky s tahačem.

Jak vnímáš pracovní tým TRIEXPERTu? Jaká je spolupráce?

Když jsem nastoupila, tak se tým v Brně poměrně obměnil. Ale myslím si, že jsme si sedli. Vzájemně si pomáháme a navíc jedna holka a dva fajn kluci…to je vždycky dobry 😀

S jakými dotazy k vám nejčastěji přicházejí zákazníci?

Zpravidla se ptají jaký typ bot se hodí na určitý terén. Zákazníky často také zajímá jakou botu zvolit v případě nějakých potíží. Hodně začínajících běžců hledá pomoc nejen při výběru bot, ale také oblečení případně výživy.

Závodíš?

Ano, teď už ne profesionálně. Ale stále se věnuji trojskoku a skoku do dálky.

Jak odpočíváš a regeneruješ?

Nejraději odpočívám v přírodě s pejskem. Na regeneraci využívám především saunu nebo kryoterapii. V létě si zajdu zaplavat.

Jaký je tvůj vztah ke sportu?

Sportuji od dětství, takže ten nejlepší. Krom atletiky mám ráda volejbal, plavání nebo brusle.

 

Posted on Napsat komentář

Běh je pohyb a pohyb je pro mě život, říká Martin Holubář

Jeden z dvojice konzultantů nově otevřené hradecké běžecké prodejny TRIEXPERT Martin Holubář se nadchl pro běh a rád jezdí na závody. V rozhovoru vypráví z jakých zkušeností může těžit v nové práci, s čím přicházejí zákazníci a co ho nejvíc baví.
Pokračování textu Běh je pohyb a pohyb je pro mě život, říká Martin Holubář

Posted on Napsat komentář

Vybavení k analýze plavecké techniky máme na špičkové úrovni, říká Martin Berka

Absolvent FTVS a přední český triatlonista Martin Berka posílil od nového roku pracovní tým TRIEXPERT. V rozhovoru popisuje, jak vypadá analýza plaveckého stylu a pro koho je určena. Poodkrývá svůj závodní diář a těší se na ironmanskou premiéru.
Pokračování textu Vybavení k analýze plavecké techniky máme na špičkové úrovni, říká Martin Berka

Posted on Napsat komentář

V TRIEXPERTu se cítím být sama sebou, říká Šárka Kunclová

Sympatická slečna Šárka se před nedávnem stala vedoucí nové běžecké speciální prodejny v Hradci Králové. Přes balet, tanec a jógu se nadchla pro běh, který se stal jejím životním stylem. Má zkušenosti s vedením pracovního týmu a přitahují ji starty nových projektů.
Pokračování textu V TRIEXPERTu se cítím být sama sebou, říká Šárka Kunclová

Posted on Napsat komentář

Zátěžový test je dobrým vodítkem, jak nastavit vhodný trénink, říká David Gerych

David Gerych posílil pracovní tým TRIEXPERTu začátkem letošního roku a v novém TRIELABu se věnuje funkčním zátěžovým testům a sportovní diagnostice. Řadu let reprezentoval ČR v několika běžeckých odvětvích, věnuje se dlouhému triatlonu a ultra běžeckým závodům. V rámci své profese se specializuje na funkční vyšetření, techniku běhu, výživu a poradenství v oblasti vytrvalostních sportů. Je autorem řady článků s problematikou vytrvalostního tréninku a sportovní výživy.
Pokračování textu Zátěžový test je dobrým vodítkem, jak nastavit vhodný trénink, říká David Gerych

Posted on 1 komentář

Jsem pečovatelský typ a spokojenost druhých je pro mě důležitá, říká Marie Ondráčková

Marie, posílila řady TRIEXPERT týmu zkraje letošního roku. Z běžecké prodejny na Floře přešla po měsíci do Holešovic a stála u zrodu nového týmu. Její entuziasmus, dobrá nálada a nápady na neustálé vylepšování jsou nakažlivé. Stejně jako skvělé palačinky, které ráda peče k snídani pro své kolegy.
Pokračování textu Jsem pečovatelský typ a spokojenost druhých je pro mě důležitá, říká Marie Ondráčková