Posted on Napsat komentář

V TRIEXPERTu se pro mě otevřela brána nových možností, říká Petr Kubát

Petr je produktovým specialistou v oblasti cyklistiky a konzultant prodeje v holešovické triatlonové speciálce. Během dvaceti let nadšení pro kola všeho druhu vyzkoušel několik cyklistických disciplín než závodně zakotvil u Enduro a DH. V TRIEXPERTu se pro něj otevřely brány k předávání svých zkušeností zákazníkům. Více v rozhovoru

Jak ses dostal k práci v triatlonové speciální prodejně TRIEXPERT?
Na doporučení od kamaráda Tomáše Hrůzy, který tady pracoval. Dělal jsem tehdy pro specializovaný obchod, zabývající se prodejem značky Scott. Šéf TRIEXPERTu Honza Lepier chtěl pro svůj obchod sestavit kvalitní tým lidí a mě lákalo, že jde o výjimečnou prodejnu s tím nejlepším vybavením, a tak jsme se v červnu 2016 domluvili na spolupráci.

Jak jsi to vnímal na začátku po svém nástupu?
Měl jsem pocit, že se pro mě otevřela nová brána možností, jak pracovat se zákazníky. Je tu silná základna špičkového vybavení, působí to takový „wow“ efekt, když k nám někdo přijde poprvé. Tím, že jsem pracoval pro konkurenční značku, jsem se se současnými kolegy Márou Zemkem a Honzou Dubcem znal trochu od vidění, protože pracovali pro Specialized. Začátky byly zajímavé i z toho důvodu, že jsem vnímal jejich očekávání, jak se ukážu a předvedu. Myslím, že jsme si sedli dobře a jsme fungující tým.

V prostorách vaší prodejny je kromě parádního vybavení na triatlon i diagnostická laboratoř, bazén s protiproudem, servis a kol, Guru fitting správného posedu na kole a další služby. Jak to máte rozdělené?
Vedoucí prodejny Marek se zaměřuje na servisování kol, Honzova dominanta je Guru fitting a já jsem taková „holka pro všechno“, což mi vyhovuje. Baví mě mít kompletní přehled a vědět, co kdy a komu nabídnout.

S čím k vám nejčastěji zákazníci přicházejí?
90 % lidí k nám nejdřív přijde se jenom podívat. Zpočátku jsem vnímal z jejich strany trochu ostych a já se snažím prostory prodejny trochu polidštit a nabídnout lidem, že se u nás můžou cítit v pohodě a přirozeně. Je důležité lidi zaujmout tak, aby se k nám rádi vraceli. Myslím, že vím, co si k jednotlivým zákazníkům mohu dovolit a baví mě ke každému přistupovat individuálně. Naladit se na stejnou vlnu a vytvořit si k sobě navzájem důvěru. Dát jim najevo, že je nechceme nijak oškubat, ale naopak jim poskytnout za co nejmíň peněz co nejvíc „muziky“.

Co je pro tebe v této práci výzvou a není úplně snadné překonat?
Přiznám se, že mám trochu problém s dreskódem v rámci členů TRIEXPERT týmu. Mám rád volnost a nosím svoje věci. Občas mám také pocit, že se řeší nepodstatné věci na úkor důležitého. Ale je to o komunikaci, vyjasnění a spolupráci, takže se to daří eliminovat.

Jaký je tvůj vztah ke sportům, které TRIEXPERT propaguje a nabízí? Jezdíš na kole, běháš? Co triatlon?
Začnu během. Tento sport mám spíš jako doplněk. V zimě tomu moc nedám, ale když je hezky, tak rád potrénuju třeba na schodech na Letné. Mojí prioritou byly a jsou kola, kterým se věnuju skoro 20 let. Od 11 let jsem dělal Freestyle BMX, od puberty jsem pak přešel k Downhillu a Enduro. Jezdil jsem za Freeride.cz racing team a v elitní kategorii jsem na tom nebyl vůbec špatně.

Mluvíš v minulém čase. Proč jsi přestal?
Nazval bych to spíš, že jsem si dal pauzu, která byla způsobená vleklým těžkým zraněním z pádu z kola. Skoro rok jsem měl problémy s loktem a dodnes to není úplně v pořádku. Ale zlepšuje se to a v letošní sezoně bych se k závodění rád vrátil.

Jaké jsou tvé plány pro rok 2018 z hlediska rozvoje vaší prodejny?
Rád bych, aby naše nabízené služby a materiál stoupli mezi sportovní veřejností ještě ve větší povědomí. Aby TRIEXPERT byl vnímán víc také jako cyklistická značka a obchod, kam si cíleně dojdete koupit nové kolo, protože víte, že dostanete 100% servis, službu a produkt, díky kterému se budete každý den těšit, až vyrazíte ven za novým dobrodružstvím.